scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ଲାଟିନମ୍ ଖଣିରେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ; ୬୫୦ ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିପଡିଲା ଲିଫ୍ଟ, ୧୧ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୭୫ ଆହତ

28/11/2023 at 10:54 PM

ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗ: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏକ ପ୍ଲାଟିନମ୍ ଖଣିରେ ବଡ଼ ଅଘଟଣ। ହଠାତ୍ ଲିଫ୍ଟ ଖସିପଡିବାରୁ ୧୧ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ୭୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଖଣି ଅପରେଟର। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍ତର ସହରର ରୁଷ୍ଟେନବର୍ଗର ଏକ ଖଣିରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ପ୍ରେସ ରିଲିଜ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କନଭାନ୍ସ କାଉଣ୍ଟର ଓଜନ ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ୟାଚରେ ଅଟକି ରହିଥିବାରୁ ଏହାର ଦ୍ରୁତ ଅବନତି ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଇମ୍ପାଲା ପ୍ଲାଟିନମ୍ ହୋଲ୍ଡିଂସ୍ (ଇମ୍ପ୍ଲାଣ୍ଟସ୍)ର ସିଇଓ ନିକୋ ଭୁଲଲର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ଦିନ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘଟଣାର କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପ୍ଲାଟିନମ୍ ଉତ୍ପାଦନକାରୀ। ଇମ୍ପାଲା ପ୍ଲାଟିନମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଥିବା ରୁଷ୍ଟେନବର୍ଗରେ ଥିବା ଖଣିରେ ଏହି ଗୁରୁତର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସିଫ୍ଟ ସାରି ଏକ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ଇମ୍ପାଲା ପ୍ଲାଟିନମ୍ ସିଇଓ ନିକୋ ଭୁଲର୍‌ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଭୟଙ୍କର ଅଘଟଣରେ ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଆମେ ଗଭୀର ଦୁଃଖିତ। ଆହତମାନଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, କେତେକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି।

   Related Posts