oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

ଫୁଟ୍‌ପାଥ୍‌ରେ ଦିନ କାଟୁଥିବା ମହିଳା ଓ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦେଖି ଭାବବିହ୍ଵଳ ହୋଇଗଲେ ସୋନୁ, କହିଲେ- ‘କାଲି ଏମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଛାତ ଥିବ’

20/07/2020 at 11:44 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦/୦୭ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ନିଜ କାମ ପାଇଁ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚିତ | ସେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି ରିୟଲ ଲାଇଫ ହିରୋ ସାଜିଛନ୍ତି | ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଭଗବାନଙ୍କ ଠାରୁ କମ ନୁହନ୍ତି | ସୋନୁ ସୁଦ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ବସ, ଟ୍ରେନ, ଫ୍ଲାଇଟ ସୁବିଧା କରିବା ସହ ଅଲଗା ଅଲଗା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଶାସନ ଠାରୁ ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ | ଆବଶ୍ୟକୀୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସେ କରୋନା କାଳରେ ଘରେ ନ ରହି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ | ସୋନୁ ପୁଣି ଥରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି | ଜଣେ ଅଭାବୀ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି | ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଫୁଟପାଥରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି |

ସୋନୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟକୁ ରିଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ | ପୋଷ୍ଟରେ ଅଙ୍କିତ ରାଜଗଡି଼ଆ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୋନୁଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି | ଅଙ୍କିତ ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ସାର, ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ସେ ପାଟଣା ରହୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘର ମାଲିକ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଛି | ମାସେ ହେଲାଣି ସେ ରାସ୍ତା କଡରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଛୁଆ ଭୋକ ବିକଳରେ ଆଉଟୁପାଉଟୁ ହେଉଛନ୍ତି | ଆପଣ ଟିକେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଆଶା ନାହିଁ ଯେ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ |’ 

ସୋନୁ ସୁଦ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଦେଖି ଇମୋସନାଲ ହୋଇଗଲେ | ସେ ରିଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଲେ, କାଲି ଏହି ପରିବାର ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଛାତ ଥିବ | ଏହି ଛୋଟ ଛୋଟ ଶିଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ଘର ନିଶ୍ଚୟ ହେବ | ସୋନୁ ଏହି ଅଭାବୀ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ଶିଶୁଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି | ପୁଣିଥରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସୋନୁଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ହୋଇଛି | ଏହି କାମ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଭାର ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

ସୋନୁ କେବଳ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିନାହାନ୍ତି ବରଂ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଘରକୁ ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି | ସୋନୁଙ୍କ ଏହି ବଦାନ୍ୟତାରୁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଜଣେ ପ୍ରବାସୀ ସୋନୁଙ୍କ ନାଁରେ ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି |

   Related Posts