scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବଇଦଠୁ ଚେରମୂଳି ଔଷଧ ଖାଇ ପୁଅ ଅସୁସ୍ଥ, ଚାଖିବାରୁ ବାପାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

14/01/2019 at 10:10 AM

ଗୁମଲା ୧୪|୧: ଝାଡଖଣ୍ଡ ପାଲକୋଟର ଦେବଗାଓଁ ବଡକାଟୋଲି ନିବାସୀ ୪୫ବର୍ଷୀୟ ଆନନ୍ଦ ଏକ୍କାଙ୍କର ଜଙ୍ଗଲୀ ଚେରମୂଳି ଔଷଧ ଚାଖିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିଭଳି ମୃତକଙ୍କ ପୁଅ ୬ବର୍ଷୀୟ ସୌମୀ ଏକ୍କା ଔଷଧ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ପୁଅ ସୌମୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଗୁମଲା ସଦର ହସ୍ପିଟାଲର ଶିଶୁ ବିଭାଗରେ ଚାଲିଛି । ଉଭୟ ବାପା ଓ ପୁଅ ବାରଡିହ ଗାଁର ଜଣେ ବଇଦଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଔଷଧ ଖାଇଥିଲେ । ପୁଅର ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବାରୁ ଆନନ୍ଦ ବଇଦଙ୍କଠାରୁ ଔଷଧ ଆଣିଥିଲେ ।

ଆନନ୍ଦ ବଇଦ ପାଖରୁ ଜଙ୍ଗଲୀ ଚେରମୂଳି ଔଷଧ ଆଣି ପୁଅକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ପୁଅ ବାନ୍ତି କରିବା ସହ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପୁଅ ବେହୋସ ହେବା ଦେଖି ଆନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ସେହି ଔଷଧକୁ ଚାଖିଥିଲେ । ଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିବା ବାଟରେ ଆନନ୍ଦଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଇଛି ଗୁମଲା ପୋଲିସ । ମୃତକଙ୍କ ଭିସାରା ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ରାଞ୍ଚି ପଠାଯାଇଛି ।

ଆନନ୍ଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବନ୍ଦନା ଏକ୍କା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସୌମୀଙ୍କ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ବାରଡିହ ଗାଁର ବଇଦଙ୍କଠାରୁ ଔଷଧ ଆଣି ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ସେହି ଔଷଧ ଖାଇ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପୁଣି ଏକ ମାସ ହେବ ତାଙ୍କ ପୁଅର ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି । ପୁଅର ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା ଦେଖି ଆନନ୍ଦ ବାରଡିହ ଯାଇ ଔଷଧ ନେଇ ଆସିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ପୁଅ ବାନ୍ତି କରିବା ସହ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଏହା ଦେଖି ଆନନ୍ଦ ଔଷଧର କିଛି ଅଂଶ ଚାଖିଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବାନ୍ତି ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଉଭୟ ବାପା ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଗୁମଲା ସଦର ହସ୍ପିଟାଲ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବନ୍ଦନାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଛି । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଭିସାର ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଜଣାପଡିବ ଯେ ବଇଦ ଦେଇଥିବା ଔଷଧ ବିଷାକ୍ତ ଥିଲା କି ନାହିଁ ।

   Related Posts