ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଖରାର ପ୍ରକୋପରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ଡ୍ରେନରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ଲୋକେ : କିଛି ସମୟ ପରେ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ହୋଇଥିଲା ପାଣି

28/08/2021 at 9:18 AM

କାବୁଲ ୨୮/୦୭ : ଆଫଗାନିସ୍ତାନର କାବୁଲର ହାମିଦ କରଞ୍ଜଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୧୦୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୧୩୮ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଭୟାନକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କାବୁଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ ବାହାରେ କିଛି ଲୋକ ଖରା ଉତ୍ତାପରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଡ୍ରେନର ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।  ଯେଉଁମାନେ ବିମାନରେ ଦେଶ ଛାଡିବାକୁ ଆଶା କରୁଥିଲେ। ସେମାନେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ନିଆଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ଡ୍ରେନ୍ ମୃତ ଦେହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ସହ ଏବଂ ଡ୍ରେନ୍ ପାଣି ମଧ୍ୟ ରକ୍ତଜୁଡୁ ବୁଡୁ ସହ ଲାଲ ହୋଇଯାଇଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଥିଲା । ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ସମଗ୍ର ପରିବାର ମଧ୍ୟ ମରିଯାଇଛି । ଏଭଳି ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆକ୍ରମଣର ସକାଳେ ଏନେଇ ଏକ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଲୋକ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଛାଡିବାକୁ ହତାଶ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଘର, ସମ୍ପତ୍ତି, ସ୍ମୃତି ଛାଡି ସେ ନିଜ ତଥା ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଦେଶ ଛାଡିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଛାଡିବା ସମୟରେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଆଇଏସ୍ ସବନ୍ଧିତ ଆଇଏସ୍ ଆଇଏସ୍-କି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା ଆମେରିକାର ସୈନ୍ୟ ଏବଂ ଏହାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ବୟାନ ସହିତ ଏକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ କହିଛି ଯେ ସେହି ଆକ୍ରମଣକାରୀ ହିଁ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଫଟୋରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ବିସ୍ଫୋରକ ବେଲ୍ଟ ସହିତ କଳା ଆଇଏସ୍ ପତାକା ଧରି ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ କଳା କପଡା ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ବେଳେ  କେବଳ ଆଖି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି। ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଅନ୍ୟ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣକାରୀ କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁକଧାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

   Related Posts