Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ୬ ବାତ୍ୟା, ଗଲାଣି ୧୯ ଜୀବନ, ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଭିତରେ ଏମରେଜନ୍ସି ଘୋଷଣା

14/01/2023 at 4:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି ବାତ୍ୟା । ବନ୍ୟା, ବାତ୍ୟା, ହିମପାତ ଏବଂ ଭୂ-ସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ବନ୍ୟା ଏବଂ ଭୂ-ସ୍ଖଳନ ହେବା ନେଇ ଚେତବାନୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହାସହ ବିଜୁଳି ସେବା ମଧ୍ୟ ଠପ୍ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଠାରେ ଅଧିକ ଥାଣ୍ଡା ପବନ ବୋହିବାରେ ଲାଗିରେ, ଫଳରେ ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି ।

ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ଅର୍ଥାତ ଡିସେମ୍ୱର ୨୬ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଛଅଟି ବଡ଼ ବାତ୍ୟା ଆସି ସାରିଛି । ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟର ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩.୪ କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଏବେ ବି ବନ୍ୟାର ବିପଦ ରହିଛି । ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ବି ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ବିଜୁଳି ନାହିଁ ।

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର କାର୍ମେଲ ଏବଂ ପେବଲ ବିଚ୍ ପରି ଉତ୍ତର କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ସହରରେ ସଲିନାସ ନାଦୀର ପାଣି ପଶିଛି । ଏସବୁ ସହର ଗୁଡିକ ଦ୍ୱୀପରେ ପରିଣତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନଦୀ କୂଳରେ ପ୍ରାୟ ୨୪ ହଜାର ଲୋକେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆର ସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ରାଜ୍ୟରେ ଏମରଜେନ୍ସ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି । ବନ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ପିସ୍ତା, ବାଦାମ, ଟମାଟ, କପା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଫସଲର ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ହୋଇଛି।   

   Related Posts