scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ଦେଶର ୬ରୁ ଅଧିକ ବାଣିଜିକ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିଇଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି

11/02/2020 at 5:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୦୨: ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ଦେଶର ୬ରୁ ଅଧିକ ବାଣିଜିକ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିଇଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ସିବିଆଇ ଓ ଇଡି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଘଟଣାରେ କାହାରିକି ଗିରଫ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ସୋମବାର ଦିନ ସଂସଦରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୦୧୭ରୁ ସିବିଆର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୦୦ PSB କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ମୋକଦ୍ଦମା ଚଲାଇବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛି । ଏଥିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଏମ୍‌ଡି, ଓ ରାଜ୍ୟ ଦ୍ବାରା ସଂଚାଳିତ ହେଉଥିବା ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ୧୩୯ମାମଲାରେ ସରକାର ଅଭିଯୋଗ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭାରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଯାଞ୍ଚରେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଇଓମାନଙ୍କ ନାମ ଥିବା ନେଇ ସରକାର ଚୁପ୍ ରହିଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ ICICI ସିଇଓ ଚନ୍ଦା କୋଚର, PNB ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୁଖ ଉଷା, ୟୁନାଇଟେଡ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବ CMD ଅର୍ଚନା ଭାର୍ଗବ ଓ ପୂର୍ବତନ ୟୁକୋ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାରୀ ଅରୁଣ କୌଲଙ୍କ ତଦନ୍ତର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି ।  

ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବ୍ୟାପକ ସୁଧାର ପାଇଁ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ବିତ୍ତୀୟ ପ୍ରଣାଳୀରେ ସମସ୍ତ ହିତାଧୀକାରୀ ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ । ଯାହାଦ୍ବାରା ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିପାରିବା ବୋଲି ଲୋକସଭାରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts