suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, ଧାନ ଗଦା ସଜାଡି ରଖୁଥିବାବେଳେ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବହିରା ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୫ ବାଇକ୍‌କୁ ପିଟି ହୋଟେଲରେ ପଶିଲା ସ୍କର୍ପିଓ
  • ||

ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ଦେଶର ୬ରୁ ଅଧିକ ବାଣିଜିକ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିଇଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି

11/02/2020 at 5:44 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୦୨: ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ଦେଶର ୬ରୁ ଅଧିକ ବାଣିଜିକ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିଇଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ସିବିଆଇ ଓ ଇଡି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଘଟଣାରେ କାହାରିକି ଗିରଫ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ସୋମବାର ଦିନ ସଂସଦରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୦୧୭ରୁ ସିବିଆର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୦୦ PSB କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ମୋକଦ୍ଦମା ଚଲାଇବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛି । ଏଥିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଏମ୍‌ଡି, ଓ ରାଜ୍ୟ ଦ୍ବାରା ସଂଚାଳିତ ହେଉଥିବା ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ୧୩୯ମାମଲାରେ ସରକାର ଅଭିଯୋଗ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଲୋକସଭାରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଯାଞ୍ଚରେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଇଓମାନଙ୍କ ନାମ ଥିବା ନେଇ ସରକାର ଚୁପ୍ ରହିଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ ICICI ସିଇଓ ଚନ୍ଦା କୋଚର, PNB ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୁଖ ଉଷା, ୟୁନାଇଟେଡ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୂର୍ବ CMD ଅର୍ଚନା ଭାର୍ଗବ ଓ ପୂର୍ବତନ ୟୁକୋ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାରୀ ଅରୁଣ କୌଲଙ୍କ ତଦନ୍ତର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି ।  

ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବ୍ୟାପକ ସୁଧାର ପାଇଁ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ବିତ୍ତୀୟ ପ୍ରଣାଳୀରେ ସମସ୍ତ ହିତାଧୀକାରୀ ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ । ଯାହାଦ୍ବାରା ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିପାରିବା ବୋଲି ଲୋକସଭାରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts