ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଝୁମର ଏକାଡ଼େମୀର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀରେ ଝୁମିଲେ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକ

3/10/2021 at 10:35 PM

ପାଟଣା,୦୩/୧୦: ଝୁମର ଏକାଡ଼େମୀର ରୌପ୍ୟ ଜୟନ୍ତୀରେ ଝୁମିଲେ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକ । କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଚମ୍ପୁଆ ବ୍ଳକ ଭଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ କଂସରା ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଭବ୍ୟ ଉତ୍ସବକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାୟିକା ମିନାକ୍ଷୀ ମହାନ୍ତ । ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନସିଂ ଯୋଗେ ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ରୂପେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ । ପ୍ରବାଦ ପୁରୁଷ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଜମି କୁଡୁମି ସମାଜକୁ ଦାନ କରିବା ପରେ ସେଠାରେ ଝୁମର ଏକାଡେମୀ ଗଠିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଏକାଡ଼େମୀ ମହାନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସଭ୍ୟତା ଓ ସଂସ୍କୃତିର ସୁରକ୍ଷା ଦିଗରେ ଅହରହ କାର୍ଯ୍ୟରତ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାୟିକା ।

ଏଥସହ, କୁଡୁମି ସମ୍ପ୍ରଦାୟରୁ ୨ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଧାୟିକା ଓ ସାଂସଦ ଚୟନ କରିଥିବାରୁ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଝୁମର ଏକାଡେମୀର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିପିନ ବିହାରୀ ମହାନ୍ତଙ୍କ ସମେତ କୁଡୁମି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବହୁ ବିଶିଷ୍ଟ ନେତା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ କୁଡ଼ମୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts