oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା 5G ଯୁଗ, ୧୩ ସହରରେ ମିଳିବ ସେବା
  • ||

ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାର ଦିନେ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ସିଇଓ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା

27/09/2020 at 6:07 PM

ପୁଣେ ୨୭/୦୯ : କରୋନା ଟୀକାକୁ ନେଇ ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସିଇଓ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ରବିବାର ଦିନ ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ସେ ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସିରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ସହ ମିଶି କରୋନା ଟୀକା ଉତ୍ପାଦନ କରୁଛି ।

ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ବିଶ୍ୱ ସମୁଦାୟକୁ ଟୀକା ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି । ଏହା ଭାରତ ପାଇଁ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ । ଆପଣଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖିବ ।’ 

ଶନିବାର ଦିନ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ମହାସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତର ଟୀକା ଉତ୍ପାଦନ ଓ ବିତରଣ କ୍ଷମତା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମହାମାରୀ ସହ ଲଢ଼ିବାକୁ ସହାୟକ ହେବ । ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଭାରତ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟୀକା ଉତ୍ପାଦକ ଦେଶ ଭାବେ ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଭାରତ ଆଗକୁ ଦୁନିଆ ପାଇଁ ସବୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରୟାସ କରିବ । ୨୦୨୧ ଜାନୁଆରୀରୁ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦର ଏକ ଅଣ-ସ୍ଥାୟୀ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଭାରତ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ।’

ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ସରକାର କରୋନା ଟୀକା କିଣିବା ପାଇଁ ଏବଂ ବିତରଣ ପାଇଁ ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିପାରିବେ କି ? ଅଦାର ପୁନାୱାଲା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ ଯେ ଟୀକା କିଣିବା ପାଇଁ ଓ ବିତରଣ ପାଇଁ ଏତିକି ରାଶି ଆବଶ୍ୟକ । ସେ ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଟ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts