oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପିଏଫଆଇ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ମାଆ ବିରଜାଙ୍କ ପୀଠରେ ଚାଲିଛି ନବଦିନାତ୍ମକ ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ନବରାତ୍ରର ତୃତୀୟ ଦିନ, ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନୀ ଓ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଝଙ୍କଡ଼ ପୀଠ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ସହରରେ ପଶିଲେ ୩ ହାତୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||

ସିଦ୍ଧୁ କହିଲେ, ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବିନି, ୨ ଟଙ୍କାରେ ବିଜୁଳି କିଣି ଜନତାଙ୍କୁ ୟୁନିଟ ପିଛା ୩ ଟଙ୍କାରେ ଦେବି

6/08/2021 at 2:01 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୦୬/୦୮ : ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ମୋଗାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ବୈଠକରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ ଉପରେ ନିଜର କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପ କହୁଛି ଯେ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ୩୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ମାଗଣାରେ ପ୍ରଦାନ କରିବ ଏବଂ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ କହୁଛି ଯେ ସେ ୪୦୦ ୟୁନିଟ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ମାଗଣାରେ ଦେବ। ଏହି ବୟାନ ଏବଂ ଘୋଷଣା ଯଥାର୍ଥ ନୁହେଁ। ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, “ପଞ୍ଜାବ ଋଣରେ ବୁଡି ରହିଛି ଏବଂ ଉଭୟ ଦଳ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ କାରଣ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ୧୭ ଟଙ୍କାରେ ବିଜୁଳି କିଣୁଛନ୍ତି। ” ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ୨୦୨୨ ରେ ଆମ ସରକାର ଗଠନ ହୁଏ, ତେବେ ମୁଁ ସରକାର କରିଥିବା ଚୁକ୍ତିନାମାକୁ ବାତିଲ କରି ୨ ଟଙ୍କାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କିଣିବି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ୟୁନିଟ୍ ପିଛା ୩ ଟଙ୍କାରେ ଦେବି।

ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବି ନାହିଁ। ପଞ୍ଜାବର ବିକାଶ ପାଇଁ ମୋର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ପୁରା ସ୍ପଷ୍ଟ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ସେ ଏହି ସବୁ ପ୍ରସ୍ତାବ କ୍ୟାବିନେଟରେ ରଖିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ କଥା କେହି ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସୁଲଭ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଇବା ଏବଂ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଇବା ଜାରି ରଖିବାକୁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ।

ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉତ୍ପାଦନ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସହିତ ତାଙ୍କ ସରକାର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି କ୍ରୟ ଚୁକ୍ତିନାମା ବାତିଲ କରିବେ ବୋଲି ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଯାହାଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକମାନେ ଶସ୍ତା ବିଦ୍ୟୁତ ପାଇପାରିବେ। କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତିନୋଟି ବିବାଦୀୟ କୃଷି ଆଇନକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ବିଧାନସଭାରେ ଏକ ବିଲ୍ ଆଣିବୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେଗୁଡିକ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୃଷକଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଛିଡା ହୋଇଛି।

   Related Posts