ନିର୍ବାଚନରୁ କାହିଁକି ଓହରିଲେ ଧନଞ୍ଜୟଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶ୍ରୀକଲା ରେଡ୍ଡୀ, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା କାରଣ ?

Published By : Prameya-News7 Bureau | May 13, 2024 IST

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୩/୦୫: ୟୁପି ଜୌନପୁର ଆସନ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା । ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବାହୁବଲୀ ଧନଞ୍ଜୟ ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶ୍ରୀକାଲା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ କରିଛି ବିଏସପି । ଟିକେଟ୍ ହ୍ରାସକୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । 

ବିଏସପି ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀକାଲା ରେଡ୍ଡୀ କିଛି ଚାପରେ ନିଜେ ଟିକେଟ ଫେରସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ଧନଞ୍ଜୟ ସିଂ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟିକେଟ ଫେରସ୍ତ କରିନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ କଟାଯାଇଛି । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀକାଲା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏଭଳି ଖବର ଆସିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିଛି । 

ଜୌନପୁର ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଇଡିଙ୍କ ଆକ୍ସନରୁ କନେକ୍ସନ ଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ବାସ୍ତବରେ, ସପା ସରକାରରେ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଧନଞ୍ଜୟ ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶ୍ରୀକଲା ଲୋକାୟୁକ୍ତ ଏବଂ ଇଡିଙ୍କ ନିକଟରେ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । 

ଜୌନପୁରର ବାସିନ୍ଦା କୃପାଶଙ୍କର ଯାଦବ ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଏମଜିଏ କଲୋନାଇଜର୍ସ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଆମ୍ମାଉରେ ୧୭୮୪.୩୮୬ ବର୍ଗ ମିଟରର ୧୨ ଟି ପ୍ଲଟ୍ କିଣି ୩.୮୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୦୧୯ ରେ ଶ୍ରୀକାଲା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । 

ଏହି ଚୁକ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମାତ୍ର ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଭ ହୋଇଥିଲା । ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ କଳା ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଏକ ଡିଲ୍ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଥିଲା । ଗତ ଫେବୃଆରୀରେ ନିଜେ ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଇଡିର ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଜୋନାଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଜେଲରେ ଥିବା ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି । 

ଏଥି ସହିତ, ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚରେ, ଏହି ଘୋଡା କାରବାର ବିଷୟରେ ୧୦୪ ପୃଷ୍ଠାର ଅଭିଯୋଗ ଲୋକାୟୁକ୍ତ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ସହିତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ ଖଣି ସ୍କାମର ମୂଲ୍ୟବାନ ସମ୍ପତ୍ତି ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରସାଦ ପ୍ରଜାତିଙ୍କୁ ଧନଞ୍ଜୟ ସିଂଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଶ୍ରୀକାଲା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ବିକ୍ରୟ ମାମଲାରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଏ ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଇଡି ଏବଂ ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ଖଣି ଦୁର୍ନୀତିରେ ଗାୟତ୍ରୀ ପ୍ରଜାପତି, ତାଙ୍କର ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ତଥା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ୫୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି । ଯାହାର ବର୍ତ୍ତମାନର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ୧୫୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.