scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିବାହରେ ଆସୁଛି ବାଧା, ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ : ମିଳିବ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳ

19/07/2021 at 9:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୦୭: ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ଶୁଭ ମାସ ୨୫ ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳ ମିଳିଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଅବିବାହିତ ଝିଅ ଏବଂ ପୁଅମାନେ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ ଗ୍ରହଣ କରି, ମନପସନ୍ଦ ଜୀବନସାଥୀ ପାଇପାରିବେ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭଲ ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ…

PunjabKesari

ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଲଗାତାର ୯ ଦିନ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ଗେଣ୍ଡୁ ଫୁଲର ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶିବ-ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପରେ ‘ଓଁ ଗୌରୀ ଶଙ୍କରାୟ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ରକୁ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ।

୧୮ ରୁ ୨୪ ବର୍ଷର ଝିଅମାନେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ଏହି ଝିଅମାନେ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ହଳଦିଆ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଅତର ଚଢାଇ ‘ଓଁ ପାର୍ବତୀ ପତୟେ ନମଃ’ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ କ୍ରମାଗତ ୧୧ ଦିନ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦୂର ହୋଇ ଇଚ୍ଛାକୃତ ବର ମିଳିବ ।

PunjabKesari

୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଝିଅମାନେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ :

ଏହି ଝିଅମାନେ ୧୦୮ ବେଲପତ୍ରରେ ଚନ୍ଦନରେ ରାମ ନାମ ଲେଖନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ‘ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଓ କରି ବେଲପତ୍ର ଚଢାନ୍ତୁ । ଶ୍ରବଣର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୋମବାରରେ ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଫଳ ମିଳିବ ।

ନାଗକେସର ସହ ଜଡିତ ଉପାୟ :

ନାଗକେସର ଶିବଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ । ତେଣୁ ଶ୍ରାବଣର ପବିତ୍ର ମାସରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ନାଗକେସର ଚଢାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶିବ ଭଗବାନ ଶୀଘ୍ର ଭକ୍ତଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts