vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
ori homes
vridhi excotica
ratha jatra live
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଶାସନ ଗାଦିରେ ଏବେ “ଟୁକ୍‌ଡେ-ଟୁକ୍‌ଡେ” ଗ୍ୟାଙ୍ଗ…କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କଲେ ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁର

23/08/2020 at 12:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୦୮: କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଶଶି ଥରୁର । କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁର ଶନିବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଶଶି ଥରୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆୟୁଷ ବିଭାଗର ସଚିବ ଅଣ-ହିନ୍ଦୀ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ଏକ ଓ୍ୱବେନାର ଛାଡିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଥରୁର ବିଜେପିକୁ  “ଟୁକ୍‌ଡେ-ଟୁକ୍‌ଡେ” ଗ୍ୟାଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି , ଯାହାକି ବିଜେପି ବିରୋଧୀଦଳମାନଙ୍କୁ କହିଥାଏ ।

ଥରୁର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଏହା ଏକ ଅସାଧାରଣ କଥା, ଯେତେବେଳେ କି  ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସଚିବ ତାମିଲମାନଙ୍କୁ ଯଦି ହିନ୍ଦୀ ବୁଝିପାରୁନ , ତେବେ ଓ୍ୱେବନାର ଛାଡିବାକୁ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ସରକାରରେ ଏବେ “ଟୁକ୍‌ଡେ-ଟୁକ୍‌ଡେ” ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ରହିଛନ୍ତି । ଭାରତରେ ଏକତାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଚାଲିଛି । ସେହିପରି ସେପଟେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାରେ ଡିଏମ୍‌କେ ସାଂସଦ କାନିମୋଝି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀପଦ ନାଇକ୍‌ଙ୍କ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଚିଠିରେ ମାନ୍ୟବରା ସାଂସଦ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି, ଘଟଣାରୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଆପଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଅନ୍ତୁ  । ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ । ଯେଉଁମାନେ ଭାଷା ଆଧାରରେ ଆମ ନାଗରିକଙ୍କ ସହିତ ଭେଦଭାବ କରିଛନ୍ତି ’ ।

   Related Posts