AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ଭାରତ ଛାଡିବା ସମୟରେ ସଭ୍ୟତା ଛାଡି ଯାଇଥିଲେ ବ୍ରିଟିଶ, ଆମେରିକୀୟ ନ୍ୟୁଜ୍ ଆଙ୍କରଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ରାଗିଲେ ୟୁଜର୍ସ

13/09/2022 at 9:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତକୁ ନେଇ ଆମେରିକୀୟ ନ୍ୟୁଜ୍ ଆଙ୍କରଙ୍କ ବୟାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରୋଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏକ ଟିଭି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଙ୍କର କହୁଛନ୍ତି, ଭାରତ ଛାଡିବା ସମୟରେ ବ୍ରିଟେନ ସଭ୍ୟତା ଛାଡି ଯାଇଛି । ବ୍ରିଟିଶ ରାଜକୁ କେବଳ ନରସଂହାର ରୂପେ ଦେଖିବା ଠିକ ନୁହେଁ । ଏହାସହ ଆଙ୍କର କହିଛନ୍ତି, ଅନ୍ତତଃ ଇଂରେଜମାନେ ନିଜର ଔପନିବେଶିକ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ସହ ନେଇଥିଲେ । ମୁମ୍ୱାଇର ଭିକ୍ଟୋରିଆ ଟର୍ମିନାଲ ଷ୍ଟେସନର ନାଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଟପ୍ପଣୀ କରିଛନ୍ତି।

ଆମେରିକୀୟ ଚ୍ୟାନେଲ ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜର ଏହି ଆଙ୍କର ନାଁ ଟକର କାର୍ଲସନ। ନିଜର ଟିଭି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତରେ ବ୍ରିଟିଶ ରାଜର ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ବ୍ରିଟିଶ ଶାସନରେ ଭାରତର ବିକାଶ ହୋଇଥିବା ଦାବି କରିଥିଲେ। କାର୍ଲସନ କହିଥିଲେ, ବ୍ରିଟିଶ ଔପନିବେଶିକ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭରେ ଭାରତ ନିଜ ଦମରେ ଏପରି କିଛି ନିର୍ମାଣ କରି ନଥିଲା ଯାହା ସମୃଦ୍ଧ ଦର୍ଶାଇବ ।

ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କାର୍ଲସନ କହିଥିଲେ, ‘ମଜଭୁତ ଦେଶ ଦୁର୍ବଳ ଦେଶ ଉପରେ ଭାରି ପଡନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରବୃତ୍ତି କେବେ ବଦଳେ ନାହିଁ। ଅନ୍ତତଃ ଇଂରେଜମାନେ ନିଜ ଔପନିବେଶିକ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଉପରେ ରାଜ କରି ସେମାନେ କେବଳ ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ନାହାନ୍ତି, ସେମାନେ ବି କିଛି ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମେ (ଆମେରିକା) ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଛଡିବା ବେଳେ ବନ୍ଧୁକ, ହତରିଆ ଛାଡିଥିଲୁ । ସେହିପରି ଇଂରେଜ ଭାରତ ଛାଡିବା ବେଳେ ଏକ ସଭ୍ୟତା, ଏକ ଭାଷା, ଏକ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସ୍କୁଲ, ଚର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ସାର୍ବଜନୀନ ଭବନ ଛାଡିଥିଲେ, ଯାହା ଆଜି ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗରେ ଆସୁଛି’।

କାର୍ଲସନଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ କେବଳ ଦେଶରେ ନୁହେଁ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ କଡା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର ଏବଂ ବହୁ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର ଆଙ୍କରଙ୍କ ଦାବିକୁ ମିଛ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଟେନିସ ଷ୍ଟାର ମାର୍ଟିନା ନଭରାତିଲୋଭାଙ୍କ ସହ ବହୁ ୟୁଜର୍ସ ଆଙ୍କର ବର୍ଣ୍ଣବୈଷମ୍ୟକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।   

   Related Posts