previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା : ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ପାଳି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନେଲେ ଶପଥ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୫୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରାପଡିଲା ସୁନା ତସ୍କରୀ, ୨୦ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ ଜବତ
  • ||
  • ସୋର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍, ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି

5/07/2022 at 10:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୫/୦୭:  ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ । ନାନା ଚାପ ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି । ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଓ ଓଏନଜିସି ଭଳି ବଡ ବଡ କମ୍ପାନୀ ଭଲ କାରବାର କରିଛନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ବଜାର ଖୋଲିବା ପରେ ସେନସେକ୍ସ ୨୬୬ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୫୩୫୦୧ରେ ଖୋଲିଥିଲା । ନିଫ୍ଟି ମଧ୍ୟ ୭୪ ଅଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୫୯୦୯ରେ କାରବାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ନିବେଶକ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ସେୟାର କ୍ରୟ କରିଥିଲେ । ସକାଳ ୯ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ସେନସେକ୍ସ ୫୩୪୯୮ ଓ ନିଫ୍ଟି ୧୫୯୧୭ରେ କାରବାର କରୁଛି ।

ଏହି ସବୁ ସେୟାରର ଚାହିଦା

ନିବେଶକ ଆଜି ସକାଳେ ହିଁ ଓନଜିସି, ଆଇଚର ମୋଟର୍ସ, ଟେକ୍ ମହିନ୍ଦ୍ରା , ୟୁପିଏଲ, ବଜାଜ ଫାଇନାନ୍ସ, ରିଲାଏନ୍ସ, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏସବିଆଇ, ପାଓ୍ୱାରଗ୍ରିଡ୍ ଓ ଏଚଡିଏଫସିର ସେୟାର ବେଶୀ କ୍ରୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ,ଅଦାନୀ ପୋର୍ଟସ, ହିଣ୍ଡଲକୋ ଓ ଗ୍ରାସିମର ଷ୍ଟକ୍ସ ମଧ୍ୟ ନିବେଶକଙ୍କ ପସନ୍ଦରେ ରହିଥିଲା ।

ତେବେ ଏସଆନ ପେଣ୍ଟସ, ବ୍ରିଟାନିଆ, ଆଇଟିସି, ନେସଲେ, ଡିଭାଇସ ଲ୍ୟାବ୍, ହିରୋ ମୋଟୋ, ବଜାଜ ଓ ଟାଇଟନର ସେୟାର ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା ।

କେଉଁ ସେକ୍ଟରରେ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହ

ଆଜି ପ୍ରାୟତଃ ସବୁ ସେକ୍ଟର ସବୁଜ ସଙ୍କେତରେ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି । ଅଟୋ, ଫାଇନାନ୍, ସେକ୍ସର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଲାଭରେ ରହିଛି । ସେହିପରି ନିଫ୍ଟି ପିଏସବି ଓ ମେଟଲରେ ଭଲ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି ।

   Related Posts