previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିହାରରେ ବିଜେପିଠୁ ଅଲଗା ହେବ ଜେଡିୟୁ ! ଗୋଟିଏ-ଦୁଇ ଦିନରେ ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା ଉପକାରାଗାରରେ ଅଘଟଣ, ଗଳାକାଟି କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ଜଙ୍ଗଲର ରାଜାକୁ ପାଳିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନାହିଁ : ଚିଡିଆଖାନାର ସିଂହକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେବ ପାକିସ୍ତାନ
  • ||

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଶାରଦୁଲ ଠାକୁର କଲେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କଣ ହେଲା ଜାଣନ୍ତୁ

12/10/2018 at 4:44 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୨/୧୦ : ଭାରତ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟରେ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାରଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ | ଦୀର୍ଘ ୨ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଶାରଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଏହି ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି | ଶାରଦୁଲଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇ ୫ଟି ଏକ ଦିବସୀୟ ଏବଂ ୭ଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି | ରାଜକୋଟ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ୧୨ ଜଣିଆ ତାଲିକାରେ ରହିଥିଲେ | ତେବେ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ-୧୧ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନଥିଲେ |

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶାରଦୁଲ ୨୯୪ ତମ ଖେଳାଳି | ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟେଷ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ୫ ଖେଳାଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ସେହିଭଳି ଋଷଭ ପଂଥ ଏବଂ ହନୁମା ବିହାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଛନ୍ତି | ରାଜକୋଟ ଠାରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପୃଥ୍ଵୀ ସା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଛନ୍ତି |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଖେଳାଳି ଡେବ୍ୟୁ କରିବାରେ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଘଟଣା | ଅବଶ୍ୟ ଏଥି ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ୫ଜଣ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୩ରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ହେଲେ- ମହମ୍ମଦ ସାମୀ, ରହିତ ଶର୍ମା, ରାହାଣେ, ଶିଖର ଧୱନ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର |

ନିଜ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଶାରଦୁଲ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିନ୍ତୁ ଭଲନଥିଲା | ଖେଳ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଶାରଦୁଲ ଠାକୁର ଆହତ ହୋଇ ଫିଲ୍ଡରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ |

   Related Posts