ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ଆଜି ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି, ଜାଣନ୍ତୁ କୋର୍ଟ ଏନସିବିକୁ କାହିଁକି ଦେଲେ ନାହିଁ ହେପାଜତ

8/10/2021 at 9:58 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୦: ଗତକାଲି ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କ ସମେତ ୮ ଜଣଙ୍କର ଏନସିବି ହେପାଜତକୁ ନେଇ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ କୋର୍ଟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନିଆ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଆର୍ଯ୍ୟନଙ୍କ ଓକିଲ ଯୁକ୍ତି କରିଥିଲେ ଯେ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ ଭାବରେ ରଖାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହା ପରେ କୋର୍ଟ ରାୟ ପ୍ରଦାନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କାରଣ ବିନା ଏନସିବି ହେପାଜତରେ ରଖିବା ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାର ବିରୁଦ୍ଧ ଅଟେ। ତେଣୁ ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନରେ ଅସ୍ପଷ୍ଟ କାରଣରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ହେପାଜତକୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି- ‘ପ୍ରଶ୍ନ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଏନସିବିକୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ଏବଂ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇସାରିଛି। ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଉଛି।’ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏନସିବି ତରଫରୁ ଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏକ ଏଜେନ୍ସି ଭାବରେ ଆମର କିଛି ପଦ୍ଧତି ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆମେ ଅନୁସରଣ କରୁ। ଆମେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଲଗା ଭାବରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକାଠି ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁ।

ଏଥି ସହିତ, କୋର୍ଟରୁ ୧୪ ଜଣଙ୍କ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତ ପାଇବା ପରେ ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମାନେଶିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି- ‘ମୁଁ ଜାମିନ ଆବେଦନ ବୃଦ୍ଧି କରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମର କହିବାର ଅଧିକାର ଅଛି… ଆର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ଆବେଦନ ମୋ ପାଖରେ ଅଛି, ମୁଁ ଏହାର କପି ଦାଖଲ କରିସାରିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଜବାବ ମିଳିପାରିବ।

କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଜୋନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏନସିବିରେ ରଖିବାକୁ କାରଣ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ଟା ପରେ କୋଭିଡ ରିପୋର୍ଟ ବିନା ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଆଜି ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୧୨:୩୦ ରେ ହେବ।

   Related Posts