scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଧଳା ଚାଦରରେ ଘୋଡେଇ ହୋଇ ରହିଛି କାଶ୍ମୀର : ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତ, ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

3/11/2018 at 3:49 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୩/୧୧ : ତୁଷାରପାତରେ ଘୋଡେଇ ହୋଇ ରହିଛି ପୁରା କାଶ୍ମୀର | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ତୁଷାରପାତ ହୋଇ ରାସ୍ତାଘାଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି | ରାସ୍ତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବରଫ ଜମାହେଇ ରହିଥିବାରୁ ଗାଡି ମଟର ଚଳାଚଳ ହୋଇପାରୁନାହିଁ | ଆଜି ସକାଳୁ ତୁଷାରପାତ ସହ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି | କାଶ୍ମୀରର ଯୋଜିଲା ପାସ, ଦ୍ରାସ, କାର୍ଗିଲ, ସୋନମାର୍ଗ, ଗୁଲମାର୍ଗ ଆଦି ଅଂଚଳରେ ତୁଷାରପାତ ସହ ଗତ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଏବେ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି | ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ପାଣିପାଗରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି | ଗୁଲମାର୍ଗ ଏବଂ ପହଲମାର୍ଗ ଅଂଚଳର ପାହାଡିଆ ଅଂଚଳକୁ ଯେଉଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଆସିଥିଲେ ସେମାନେ ତୁଷାରପାତ ଯୋଗୁଁ ବହୁ ଆସିବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି | ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସେଠାକୁ ବୁଲାବୁଲି କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସବୁ ତାଙ୍କ ଭାବନାରେ ହିଁ ରହିଗଲା | କିନ୍ତୁ ତୁଷାରପାତ ଦେଖି ସେ ବହୁତ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି |

ତୁଷାରପାତ ଯୋଗୁଁ କାଶ୍ମୀରର ଏହି ସବୁ ପାହାଡିଆ ଅଂଚଳରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ପବନ ବହୁଛି | ତେବେ ରାତିରେ ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି କମ ରହୁଛି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶ୍ରୀନଗରରେ ବର୍ଷ ତମାମ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ରହିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ବର୍ଷର ଏହି ସମୟରେ ଶ୍ରୀନଗରର ତାପମାତ୍ରା ୧.୮ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିଅସ ରହିଥାଏ | ତେବେ ଏଥର ପହଲଗ୍ରାମରେ ତାପମାତ୍ରା ୦.୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିଅସ ରହିଥିବାବେଳେ ଗୁଲମାର୍ଗରେ ମାଇନସ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିଅସ ରହିଛି | କାର୍ଗିଲର ତାପମାତ୍ରା ମାଇନସ ୪.୮ ରହିଛି ଯାହାକି ପୁରା ରାଜ୍ୟର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଏବଂ ସେଠାରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି |

ତୁଷାରପାତ ଏବଂ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବିମାନ ସେବା ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ଯାଏଁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା |

   Related Posts