AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ କାରବାର ଦିନରେ ୧.୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ବଢିଲା ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି, ୩୨୭ ଅଙ୍କ ବଢିଲା ସେନସେକ୍ସ

2/01/2023 at 4:48 PM

ମୁମ୍ୱାଇ: ଭାରତୀୟ ସେୟାର ବଜାର ନୂଆ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ କାରବାର ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ଜାନୁଆରୀ ୨ରେ ବୃଦ୍ଧି ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ବିଏସଇର ୩୦ ସେୟାର ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରମୁଖ ସୂଚକାଙ୍କ ସେନସେକ୍ସ ଆଜି ୩୨୭.୦୫ ଅଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୦.୫୪ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୬୧,୧୬୭.୭୯ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏନଏସଇର ୫୦ ସେୟାର ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରମୁଖ ସୂଚକାଙ୍କ ନିଫ୍ଟୀ ୯୨.୧୫ ଅଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୦.୫୧ ପ୍ରତିଶତ ବଢି ୧୮,୧୯୭.୪୫ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଏହି ବୃଦ୍ଧି ସହ ବଜାର ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ କାରବାର ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧.୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଯାଇଛି ।

ବିଏସଇରେ ସୂଚୀବଦ୍ଧ କମ୍ପାନିଙ୍କ ମୋଟ ବଜାର ପୁଞ୍ଜି ସୋମବାର ବଢି ୨୮୩.୯୮ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ପୂର୍ବ କାରବାର ଦିନ ଅର୍ଥାତ ଶୁକ୍ରବାର ଏହା ୨୮୨.3୮ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଏହିପରି ବିଏସଇରେ ସୂଚୀବଦ୍ଧ କମ୍ପାନିଙ୍କ ବଜାର ପୁଞ୍ଜି ଆଜି ୧.୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଢିଛି ।

ସେନସେକ୍ସର ୩୦ର ମଧ୍ୟରୁ ୨୩ କମ୍ପାନିର ସେୟାର ବୃଦ୍ଧି ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । ଯେଉଁ ୫ ସେୟାରରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସେଥିରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ, ଟାଟା ମୋଟର୍ସ, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଆକ୍ସିସ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ ମହିନ୍ଦ୍ରା ସାମିଲ ରହିଛି । ଏହି ସବୁ ସେୟାରରେ ଆଜି ୧.୧୪ ପ୍ରତିଶତରୁ ୫.୮୧ ପ୍ରତିଶତ ଯାଏଁ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  

   Related Posts