scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଡିଆରଡିଓର ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଗିରଫ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

4/05/2023 at 10:47 PM

ମୁମ୍ୱାଇ: ରକ୍ଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ବିକାଶ ସଂଗଠନ (ଡିଆରଡିଓ)ର ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗିରଫ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଣ୍ଟି ଟେରରିଜିମ ସ୍କ୍ୱାଡ୍ ଡିଆରଡିଓର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପୁଣେରୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଡିଆରଡିଓର ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ହନି ଟ୍ରାପର ଶିକାର ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ଯୋଗାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଗିରଫ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ଡିଆରଡିଓରେ ରଣନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଅନେକ ମିଜାଇଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଅଫିସିଆଲ ସିକରେଟ୍ ଆକ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ ଏଟିଏସର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିଆରଡିଓରୁ ଅଭିଯୋଗ ମିଳିବା ପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଏଟିଏସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ବୁଧବାର ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟରେ ହଜାର କରାଯାଇଥିଲା । ଗିରଫ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଏଟିଏସ ହେପାଜକକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି’ ।

ଏଟିଏସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ‘ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଜଣଙ୍କ ହନିଟ୍ରାପର ଶିକାର ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମହିଳାଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରି ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରାପ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ୱରରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଯାଏ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଜଣଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନର ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସି ଅପରେଟିଭଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କଲ୍ ଏବଂ ଅଡିଓ ମେସେଜରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଶତ୍ରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ସେ ସେୟାର କରିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି’ ।

   Related Posts