Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଣି ଘେରରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ୨୦ ଗାଁ, ଦୁର୍ବଳ ନଦୀବନ୍ଧ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ଉପର ତଳ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪୦୯୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଉ ନାହାନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଠ ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ଭାରତର ୱାରେନ୍ ବଫେଟ୍‌ ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲା: ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମହାନଦୀ ଫୁଲୁଛି : ବୌଦ୍ଧରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫୫ ଗାଁ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||
  • କୁଲଗାମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗ୍ରେନେଡ୍ ମାଡ, ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ସହିଦ
  • ||
  • ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ କୋହଲି ପ୍ରସ୍ତୁତ : ଇନଡୋର୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କଲେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ
  • ||

ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଓ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ, ଗଛ ତଳେ ପୋତାଯାଇଥିଲା

18/03/2020 at 10:37 AM

ଗୌହାଟି୧୮।୦୩: ଆସାମ ପୋଲିସ ଓ ସେନାକୁ ବଡଧରଣର ସଫଳତା । ଆସାମର କୋକରାଝର ଜିଲ୍ଲାରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ମାଟି ତଳୁ ପୋତା ହୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ । ଏତେ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ଖୋଲତାଡ ଜାରି ରଖିଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ମଙ୍ଗଳବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଆସାମ ପୋଲିସ ଡିଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋକରାଝର ଜିଲ୍ଲାର ଲେଓପାନୀ ନାଳ ଓ ଉଲ୍ଟାପାନୀ ନାଳରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଲୁଚା ଯାଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଥିଲା । ତୁରନ୍ତ ଏହି ସବୁସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଭୂଟାନ ସୀମାକୁ ଲାଗିଛି କୋକରାଝର । ସମସ୍ତ ଜବତ ସାମଗ୍ରା ଏକ ଗଛ ନିକଟରେ ପୋତା ଯାଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ ଓ ସେନା ।

ତେବେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ହେଉଛି – AK-୫୬ ରାଇଫଲ, ଗ୍ରେନେଡ ଲଞ୍ଚର, ରାଇଫଲ, ପିସ୍ତଲ, ୨ଟି ୭.୬୫ ମିଲିମିଟର ପିସ୍ତଲ,  ୯ଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପିସ୍ତଲ ଓ ୧୪ଟି ଦେଶୀ ରାଇଫଲ ପିସ୍ତଲ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏତେ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର କିପରି ଭାରତୀୟ ସୀମା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲା । ସେନେଇ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଜାରି ରଖିଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଘଟଣାରେ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇନି । ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ଖବୁଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଯାହାହେଉ କୌଣସି ଏକ ଅଘଟଣାରୁ ସମସ୍ତ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି ।    

   Related Posts