AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି, ପୁଣି ଜାରି ହୋଇଛି ୧୪୪ ଧାରା…

1/03/2020 at 9:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧/୩: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି । ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶାନ୍ତି ଫେରୁଛି କିନ୍ତୁ ଆଜିଠାରୁ ଶାହିନବାଗରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଆଶଙ୍କାକୁ ଟାଳିବା ତଥା ପ୍ରତିଷେଧକ ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବେ ଆଜି ସକାଳୁ ଶାହିନବାଗରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ହିନ୍ଦୁସେନା ବିରୋଧସ୍ଥଳ ଖାଲି କରିବା ପାଇଁ ଡାକରା ଦେବା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଶାହିନବାଗରେ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ମାସରୁ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି । ସେପଟେ ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ଜାଫରାବାଦ, ଶିବ ବିହାର ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସୁଛି ।

ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଅଞ୍ଚଳକୁ ସଫାକରାଯାଉଛି । ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଥିବା ପୋଡ଼ା ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକୁ ସଫା କରାଯାଉଛି। ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାଇ ପ୍ରତିଦିନ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୬୭ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରୁ ୧୩ଟି ଅନଲାଇନ୍ ରେ ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ୮୮୫ ସଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୩ରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁ ତେଗ ବାହାଦୂର ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ଏଲଏନଜେପି ହସ୍ପିଟାଲରେ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ।  ଏଭିତତରେ ହିସଂକୁ ୭ ଦିନ ବିତିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଠାରୁ ମୃତକ ଓ ଆହତ ପରିବାରକୁ ଅନୁକମ୍ପା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି। ଯେଉଁଲୋକଙ୍କ ଘର ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ରୟ ଗୃହର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି । ସମସ୍ତ ଏଡିଏମଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି କି, ହିଂସା ଯୋଗୁଁ ଘର ଛାଡ଼ିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଅଣାଯାଉ । ହିଂସା ଯୋଗୁଁ ୪ଟି ସବଡିଭିଜନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି।

   Related Posts