AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରସ୍ତୁତି , ପାଠପଢା ଛାଡି ସ୍କୁଲ କାମରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

18/02/2020 at 5:10 PM

ଭଦ୍ରକ ୧୮।୦୨: ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି । ସମସ୍ତ ସେଣ୍ଟରକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି । ସେଣ୍ଟର କରାଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଆଉ ଏସବୁର ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଗୁଆଳି ଆଉ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ହେବାକୁ ଥିବା ସେଣ୍ଟରରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଜାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଶ୍ରମିକ । ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ସୌକତ ଅଲ୍ଲୀ ଜଲାଲୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ।

ଏଥର ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସେଣ୍ଟର ହୋଇଛି । ଆଉ ସେଣ୍ଟର ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ  । କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଦଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ  । ଏହି ଘଟଣାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି ।  ସାଧାରଣ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି ।

ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପବିତ୍ର ମୋହନ ବାରିକ କୁହନ୍ତି କି ଏମିତି କୌଣସି ନିୟମ ନାହିଁ ଯେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ । ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜଗୁଆଳି ଓ ପିଅନ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନା କରିବା ଉଚିତ୍  । ତେବେ ଯଦି ଏମିତି କିଛି ହୋଇଛି ତେବେ ତଦନ୍ତ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts