scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିର ବିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆଜି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସାବରିମାଳା ରାୟର ସମୀକ୍ଷା ଆବେଦନ ଉପରେ ହେବ ଶୁଣାଣି

23/10/2018 at 9:44 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩|୧୦: କେରଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିରକୁ ସବୁ ବୟସର ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟର ସମୀକ୍ଷା ଲାଗି ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଆଜି ଶୁଣାଣି ହେବ । ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇ ଓ ବିଚାରପତି ଏସ.କେ. କାଉଲଙ୍କ ପୀଠ ବିଚାର କରିବେ । ଜାତୀୟ ଆୟପ୍ପା ଭକ୍ତ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆଇନଜୀବୀ ମଥ୍ୟୁସ ଜେ. ନେଦୁମ୍ପାରାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ତଥା ସଂସ୍ଥା  ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏ ନେଇ ୧୯ଟି ସମୀକ୍ଷା ଆବେଦନ ହୋଇଛି । ଏସବୁର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଆଜି ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ପୀଠ । ସେପଟେ ସୋମବାର ସାବରିମାଳାକୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ  ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା ଶେଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମନ୍ଦିରର ଦ୍ବାର ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ବୟସର ମହିଳା ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ରାୟକୁ ବିଭିନ୍ନ ଧର୍ମୀୟ ସଂଗଠନ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସାବରିମାଳାର ଆରାଧ୍ୟ ଭଗବାନ ଆୟପ୍ପାଙ୍କ ଭକ୍ତମାନେ ଜଗିରହି ୧୦ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମହିଳାଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ହାତ ଟେକି ଦେଇଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ମହିଳା ବଳପୂର୍ବକ ପ୍ରବେଶ କଲେ ପୂଜା ବନ୍ଦ କରିଦେବେ ବୋଲି ପଣ୍ଡଲମ ରାଜ ପରିବାର ଓ ତନ୍ତ୍ରି ପରିବାର ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts