scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କେରଳ ସରକାରଙ୍କୁ ଝଟକା, କନ୍ନୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୁଳପତିଙ୍କ ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତିକୁ ରଦ୍ଦ କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

30/11/2023 at 3:40 PM

supreem-court

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କନ୍ନୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କୁଳପତିଙ୍କ ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତିକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କାରଣରୁ ରଦ୍ଦ ହୋଇଛି । କୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟ କେରଳ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର କନ୍ନୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ରୂପେ ଡା.ଗୋପୀନାଥ ରବିନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରାଯାଇଥିବା ଯାଚିବା ଉପରେ ନିଜ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । କନ୍ନୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସିନେଟ ସଦସ୍ୟ ଡ.ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ରନ କିଜୋଥ ଓ ଏକାଡେମୀ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ସିନୋ ପି ଯୋଶ, ଗୋପୀନାଥ ରବିନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ । ଏହାସହ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଉଦୟନାଥ ଷ୍ଟାଲିନ୍ ଆଶ୍ବସ୍ତ; ସନାତନ ଧର୍ମ ଟିପ୍ପଣୀରେ ବିଚାର କରିବାକୁ ମନା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ଶୁଣାଣି ସମୟରେ କୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ୬୦ରୁ ବର୍ଷ ବୟସ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଭିସି କିପରି ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ । କନ୍ନୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୁଳପତି ରୂପେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇପାରି ନାହିଁ । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆରିଫ୍ ମହମ୍ମଦ ଖାନ ମଧ୍ୟ ପୁନର୍ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts