AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଏସ୍‌ସି-ଏସ୍‌ଟି ଆକ୍ଟର ସଂଶୋଧନ ସମ୍ବିଧାନିକତାକୁ ଦେଲେ ମଞ୍ଜୁରୀ- ରହିବ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ ହେବାର ପ୍ରାବଧାନ

10/02/2020 at 3:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦।୦୨- ସୋମବାରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏସ୍‌ସି ଏସ୍‌ଟି ଆକ୍ଟରେ ସଂଶୋଧନ ଓ ଏହାର ସାମ୍ବିଧାନିକତାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ରେ ଏହାର ସଂଶୋଧନ ସାମ୍ବିଧାନିକ ବୈଧତାକୁ କାଏମ ରଖିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଏସ୍‌ସି ଏସ୍‌ଟିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କର ଅଗ୍ରୀମ ଜମାନତକୁ ଖାରଜ କରାଯିବାର ପ୍ରାବଧାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଏସ୍‌ସି ଏସ୍‌ଟି ଆଇନର ଦୂରୁପଯୋଗ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହା ଉପରେ ସ୍ୱତ୍ତ ମାମଲା ରୁଜୁ ଓ ଗିରଫଦାରୀ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସଂସଦରେ ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଥିଲା । ସଂଶୋଧନ ବିରୋଧରେ ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା ।

ଜଷ୍ଟିସ ଅରୁଣ ମିଶ୍ର, ଜଷ୍ଟିସ ବିନୀତ ଶରଣ ଓ ଜଷ୍ଟିସ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭଟ୍ଟଙ୍କୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏହାର ଶୁଣାଣୀ କରୁଥିଲେ । ୨-୧ରେ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏହି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଫୈସାଲାକୁ କାଏମ ରଖିଛନ୍ତି । ଅଦାଲତ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଗ୍ରୀମ ଜାମିନ ଦେଇପାରିବେ ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇ ନଥିବ । ଏଥିରେ ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ , ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କର ମଞ୍ଜୁରୀର ବି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ପୀଠର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଜଷ୍ଟିସ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭଟ୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ ସମ୍ମାନ ଓ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ସହ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।


୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏସ୍‌ସି ଏସ୍‌ଟି ଆକ୍ଟରେ ଥିବା ଗିରଫଦାରୀ ପ୍ରାବଧାନକୁ କୋହଳ କରିବା ସହ ଅଗ୍ରୀମ ଜମାନତ ବା ଆଗୁଆ ଜାମିନ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ହେଲେ ତାଙ୍କ ବିଭାଗର ଅନୁମତି ପାଇଁ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts