ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ସାରୁଅ ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଦିଆଗଲା ତଦନ୍ତ ଭାର

14/10/2020 at 12:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୪।୧୦: ସାରୁଅ ଜମି ମାମଲାରେ ତନାଘନା ଜାରି । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଗଲା ସାରୁଅ ଜମି ମାମଲା । ସାରୁଅ ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଦିଆଗଲା ତଦନ୍ତ ଭାର । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଅନୁରୋଧ କରିଛି ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗ । କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାପାଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ତଦନ୍ତ ଭାର ଦିଆଯାଇଛି।

ମାମଲାରେ ରାଜସ୍ବ ବିଭାଗକୁ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ସୁପାରିସ କରିଥିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଜମି କିଣାବିକାରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଜମି କିଣାଯାଇଛି । ସାରୁଅରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜମି ହଡ଼ପ ନେଇ ଓଟିଭି ବିରୋଧରେ ଆସିଥିଲା ଅଭିଯୋଗ । ଜମି ହଡ଼ପ ନେଇ ବାଘମାରୀ ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା ୩ଟି ମାମଲା ରହିଛି ।  ଅଭିଯୋଗକାରୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ଏତଲା ଭିତିରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ କରିବ । ଓଡ଼ିଶା ଇନ୍‌ଫ୍ରା ଟେକ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍ ନାଁରେ ହୋଇଥିଲା ମାମଲା । ଓଟିଭିର ସହଯୋଗୀ ସଂସ୍ଥା ଓଡ଼ିଶା ଇନ୍‌ଫ୍ରା ଟେକ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍ । ଗତ ୧୨ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଏଜେନ୍ସି ଜରିଆରେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ହୋଇଥିଲା ସୁପାରିସ୍ । ବେଗୁନିଆ ତହସିଲ୍ ଅଧିନ ସାରୁଅ ଗାଁରେ ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

   Related Posts