AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ବଦଳି ପ୍ରତିବାଦରେ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆମରଣ ଅନଶନ

22/08/2022 at 1:12 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୨୨।୮: ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ବ୍ରଜରାଜନଗର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକ ଦାମୋଦର ସେନାପତି ନିଜ ବଦଳିର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜିଠାରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ବ୍ରଜରାଜନଗର ସ୍ଥିତ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ସେ ଏହି ଅନଶନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଇପିଏଫ, ଇଏସଆଇ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବକେୟା ଦରମା ଦିଆଯାଇ ନଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଶିକ୍ଷା ବିକାଶ ସମିତି ଓଡିଶା ଓ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିର ବ୍ରଜରାଜନଗର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରୋଶମୂଳକ ଭାବରେ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ବାହାରକୁ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାକୁ ବଦଳି କରିଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ରନାଥ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଅନଶନ କରୁଥିବା ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକ ଦାମୋଦର ସେନାପତିଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତି ଓ ବଦଳି ଶିକ୍ଷା ବିକାଶ ପରିଷଦ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ୟୁପକ୍ଷଙ୍କ କୌଣସି ହାତ ନାହିଁ । ଶିକ୍ଷା ବିକାଶ ପରିଷଦ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦାମୋଦର ସେନାପତି ମଧ୍ୟ ରହିଥିବା ବ୍ରଜରାଜନଗର ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରର ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts