oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ସାଂସଦଙ୍କୁ ହେପାଜତକୁ ନେଲା ଇଡି

31/07/2022 at 4:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରବିବାର ପ୍ରାୟ ୯ ଘଣ୍ଟାର ପଚରାଉପଚାର ପରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜଦ ରାଉତଙ୍କୁ ନିଜ ହେପାଜତକୁ ନେଇଛି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଶିବସେନାରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଘରେ ସକାଳେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ରାଓ୍ୱତ ୧୦୩୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାତ୍ରା ଚଲ୍ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତ ପରିସରଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କୁ ଦୁଇ ଥର ସମନ ଜାରି କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ହାଜର ହୋଇ ନଥିଲେ।

ରାଉତଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୧ ତାରିଖରେ ଇଡି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ଜୁଲାଇ ୨୦ ଓ ୨୭ ତାରିଖରେ ନୋଟିସ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ଓକିଲଙ୍କ ଜରିଆରେ ସଂସଦ ଅଧିବେଶନ କାରଣରୁ ହାଜର ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ଇଡି ତାଙ୍କର ଦାଦର ଓ ଅଲିବାଗ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଆଟାଚ୍ କରିସାରିଛି ।

କଣ ପାତ୍ର ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା

ଇଡିର ଅଭିଯଓଗ, ଗୁରୁ ଆଶୀଷ କନଷ୍ଟ୍ରକସନକୁ ପାତ୍ରା ଚଲର ପୁନଃ ବିକଶିତ କରିବା କାମ ମିଳିଥିଲା । ଏହାକୁ ଏମଏଚଏଡିଏ ସଂସ୍ଥାକୁ ଦେଇଥିଲା । ଏହାଦ୍ୱାରା ମୁମ୍ବାଇର ଗୋରେଗାଓ୍ଁରେ ୪୭ ଏକର ଓ ପାତ୍ରା ଚଲରେ ୬୭୨ ଘରକୁ ପୁନଃ ବିକଶିତ କରାଯାଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ସଂସ୍ଥା ସରକାରଙ୍କୁ ଠକି ଏହି ଜମି ୯୦୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ କମ୍ପାନୀ ଯେଉଁ ଲାଭ କରିଥିଲା ସେଥିରୁ ୧୦୦ କୋଟି ପ୍ରବୀଣ ରାଉତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ପଠାଇଥିଲା । ପ୍ରବୀଣ ରାଉତଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବର୍ଷାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ବର୍ଷା ଏକ ଫ୍ଲାଟ୍ କିଣିଥିଲେ । ସେପଟେ ପ୍ରବୀଣ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦୁହେଁ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି ଇଡି କହିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ସଞ୍ଜୟ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ଇଡି ଅଭିୟଯୋଗ କରିଛି ।

   Related Posts