scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆମୀର କିରଣଙ୍କ ଭଳି ବଜାୟ ରହିବ ଶିବସେନା-ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ : ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ୱତ

5/07/2021 at 1:50 PM

ମୁମ୍ୱାଇ ୫/୭ : ସଦା ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସୁଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୀତି । ୨୦୧୯ରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସରକାର ଗଢିବା ପରେ ବିଜେପି ଏବଂ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧ । ତେବେ ଏଇ କିଛି ଦିନ ହେବ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ବେଶି ବନ୍ଧୁତା ଆଡକୁ ଢଳିଛି ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ । ବାରମ୍ୱାର ଭେଟଘାଟ ଓ ଆଲୋଚନାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟହେଉଛି କି ବିଜେପି-ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଚାଲିଛି ।

ଏହାରି ଭିତରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ୱତ ଏଭଳି ଏକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାବିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଦେଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନ-କିରଣ ରାଓ ଭଳି ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନାର ସମ୍ପର୍କ । କହିବାର ତାତ୍ପର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି କି, ଆମୀର ଓ କିରଣଙ୍କ ୨ ଦିନ ତଳେ ବିଛେଦ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଗତକାଲି ସେମାନେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଯେଉଁଥିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଅଲଗା ହେଲେ ବି ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଭଲି ରହିବୁ । ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନା ସମ୍ପର୍କ । ରାଓ୍ୱତ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ନୁହେଁ ଆମ ସମ୍ପର୍କ । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବସେନା ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି ।

କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଭୟଙ୍କ ଭିନ୍ନ ମତ ରହିଛି । ଶିବସେନା ସହିତ କୌଣସି ଶତ୍ରୁତା ନାହିଁ, ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଆସିଛି । ରାଜନୀତିରେ, କିନ୍ତୁ ପରନ୍ତୁର କୌଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆଧାର କରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମର ହାତ ଛାଡି ଆମର ସାଥୀଗଣ, ଯାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେମାନେ ହାତ ନେଇ ଚାଲିଗଲେ । ସେଥିପାଇଁ ମତଭେଦ ଦେଖାଗଲା । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆମର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି ‘

   Related Posts