scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାଙ୍ଗିବ ସିନ୍ଧେ ସରକାର; ଦାବି କଲେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ, ବିଜେପି କହିଲା ପବ୍ଲିସିଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍

8/01/2023 at 1:56 PM

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାଙ୍ଗିବ ସିନ୍ଧେ ସରକାର । ଜାନୁଆରୀ ମାସର ଶେଷ ବେଳକୁ ବିଜେପି ଓ ଏକନାଥ ସିନ୍ଧେଙ୍କ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବ । ଏନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଶିବସେନା ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଗୋଷ୍ଠୀର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ । ସୁପ୍ରିୟକୋର୍ଟରେ ସିନ୍ଧେ ସମର୍ଥକ ୧୬ ବିଧାୟକ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର ବହୁମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେବ । ଫଳରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସିନ୍ଧେ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ ।  

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମହାବିକାଶ ଆଗାଢି ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଏକନାଥ ସିନ୍ଧେ ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ସରକାର ଗଢିଥିଲେ । ପରେ ସିନ୍ଧେଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀର ୧୬ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଜନସ୍ବାର୍ଥ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାର ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୧୩ ତାରିଖରେ ହେବ । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ ବୋଲି ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ, ସେହିଦିନ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଯିବ। ଫେବ୍ରୁଆରୀ ମାସ ବେଳକୁ ସିନ୍ଧେଙ୍କ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର ଭେଣ୍ଟିଲେଟରକୁ ଚାଲିଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସଞ୍ଜୟ।   

ଅନ୍ୟପଟେ ସଞ୍ଜୟ ରାଓତଙ୍କ ଏହି ବୟନ ବିଜେପି ପବ୍ଲିସିଟି ଷ୍ଟଣ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଆଶିଷ୍ ଶୋଲାର କହିଛନ୍ତି, ଭିତ୍ତିହୀନ ବୟନବାଜି କରିବା ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ଅଭ୍ୟାସ । ରାଓତ ଏଭଳି ବୟାନରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ସେପଟେ ସିନ୍ଧେ ସମର୍ଥକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବିଧାୟକ, ସଞ୍ଜୟ ରାଓତ ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳ ହରାଇ ବସିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts