କେମିତି ଅଛି କୋହଲି ଓ ରୋହିତଙ୍କ ଫର୍ମ ? ଚର୍ଚ୍ଚା ଭିତରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 17, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୬: ୨୦୨୪ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ । ଏମିତିକି ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନେ ତାଙ୍କର ଖେଳ ନେଇ ଅନେକ ସମାଲୋଚନା ବି କରୁଛନ୍ତି । ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍‌ରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ବାଉଣ୍ଡରୀ ହୋଇଛି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ବି ସେମିତି ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିନାହାଁନ୍ତି । 

ଏହି ସମୟରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର । ରୋହିତ ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଦେଇଛନ୍ତି ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି । ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୨୦୨୪ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲ କିମ୍ବା ଫାଇନାଲ ଭଳି ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଖରାପ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଗଣନୀୟ ହେବନି । 

କହିବାକୁ ଗଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋହଲି କ୍ରିକେଟ୍ ମହାକୁମ୍ ରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍କୋରରେ କରି ପାରିନାହାଁନ୍ତି । ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର କହିଛନ୍ତି, "ଯଦି ଆପଣ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ସେତେବେଳେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । ଯେତେବେଳେ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ତେଣୁ ମୋର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଫର୍ମରେ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଦଳକୁ ସେମିଫାଇନାଲ କିମ୍ବା ଫାଇନାଲରେ ବିଜେତା କରନ୍ତି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, "ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବୋନସ ଅଟେ । 

ଯେପରି ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଇନଜାମାମ ଉଲ ହକ କରିଥିଲେ । ସିନିୟର ଖେଳାଳିମାନେ ଅଧିକ ଯୋଗଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଚୟନ କମିଟି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଛି । ଯୁବ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । 

ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କର ଦୃଢ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ସେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ । ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବଳକା ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶା କରନ୍ତି ମଞ୍ଜରେକର ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.