scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୫୮ କୋଟି ଟଙ୍କା, ୩୨ କେଜି ସୁନା : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଆୟକର ଚଢଉ, ମିଳିଲା ୩୯୦ କୋଟିର ବେନାମି ସମ୍ପତ୍ତି

11/08/2022 at 11:13 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୮:କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଓ ଇଡି ପରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ବି ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ ଆସିଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପରେ ମହାରାଷ୍ଟରରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଚଢଉ କରିଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜାଲନାରେ ଆୟକର ବିଭାର ଜଣେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଓ ପୋଷାକ ତଥା ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଛି । ଏଥିରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାୟ ୩୯୦ କୋଟିର ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ୫୮ କୋଟି କ୍ୟାଶ ଓ ୩୨ କେଜି ସୁନା ତଥା ଅନ୍ୟ କାଗଜପତ୍ର ରହିଛି ।  

ଚଢଉ ବେଳେ ଜବତ ନଗଦ ଟଙ୍କାକୁ ଗଣିବା ପାଇଁ ବିଭାଗକୁ ୧୩ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଅଗଷ୍ଟ ୧ରୁ ୮ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିଲା । ବିଭାଗର ନାସିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏହି ଚଢଉ କରଥିବା ବେଳେ ୨୬୦ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ଥିଲେ । ୫ଟି ଟିମରେ ସେମାନେ ଚଢଉ କରିଥିଲେ ।

ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ରାତି ୧ଟା ଯାଏଁ

ଜବତ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଗଣାଯାଇଥିଲା । ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ନଗଦ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ରାତି ୧ଟାରେ ଗଣତି ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଫାର୍ମହାଉସ ଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଡି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ଅର୍ପିତା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା । ଘରୁ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ସମ୍ପତ୍ତି ସିଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ୟୁପିରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ୧୯୭ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶ୍ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାସହ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts