ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

୫୮ କୋଟି ଟଙ୍କା, ୩୨ କେଜି ସୁନା : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଆୟକର ଚଢଉ, ମିଳିଲା ୩୯୦ କୋଟିର ବେନାମି ସମ୍ପତ୍ତି

11/08/2022 at 11:13 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୮:କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଓ ଇଡି ପରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ବି ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ ଆସିଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପରେ ମହାରାଷ୍ଟରରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଚଢଉ କରିଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜାଲନାରେ ଆୟକର ବିଭାର ଜଣେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଓ ପୋଷାକ ତଥା ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଛି । ଏଥିରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହୋଇଛି । ପ୍ରାୟ ୩୯୦ କୋଟିର ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ୫୮ କୋଟି କ୍ୟାଶ ଓ ୩୨ କେଜି ସୁନା ତଥା ଅନ୍ୟ କାଗଜପତ୍ର ରହିଛି ।  

ଚଢଉ ବେଳେ ଜବତ ନଗଦ ଟଙ୍କାକୁ ଗଣିବା ପାଇଁ ବିଭାଗକୁ ୧୩ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଅଗଷ୍ଟ ୧ରୁ ୮ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିଲା । ବିଭାଗର ନାସିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏହି ଚଢଉ କରଥିବା ବେଳେ ୨୬୦ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ଥିଲେ । ୫ଟି ଟିମରେ ସେମାନେ ଚଢଉ କରିଥିଲେ ।

ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ରାତି ୧ଟା ଯାଏଁ

ଜବତ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ଗଣାଯାଇଥିଲା । ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ନଗଦ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ରାତି ୧ଟାରେ ଗଣତି ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଫାର୍ମହାଉସ ଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଡି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ଅର୍ପିତା ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା । ଘରୁ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ସମ୍ପତ୍ତି ସିଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ୟୁପିରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ୧୯୭ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶ୍ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଏହାସହ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts