AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଗୁଲମର୍ଗ ସ୍କିଂ ରିସର୍ଟରେ ହିମସ୍ଖଳନ, ଫସିଲେ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଟୁରିଷ୍ଟ
  • ||
  • ନବ ଦାସ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଜେ.ପି ଦାସ କରିବେ ତଦନ୍ତର ତଦାରଖ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଟ୍ୱିନସିଟିର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ବଜେଟ୍: ସୁନା-ରୁପା, ସିଗାରେଟ୍ ମହଙ୍ଗା, ଶସ୍ତା ହେଲା ଟିଭି ଉପକରଣ ଓ ସାଇକେଲ୍, ଖେଳନା
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଫୋକସ୍; ୨୦୪୭ ସୁଦ୍ଧା ଦୂର ହେବ ଏମିନିଆ, ଗ୍ରୀନ୍ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍ ମିଶନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିପଡ଼ିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋ, ୯ ଆହତ
  • ||

ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ସମବାୟ ସମିତିରେ ଗୋଟାଲା ପରେ ଘୋଟାଲା: ତଥାପି ଚାଲିଛି ମଦ ମାଂସର ଆସର

29/09/2018 at 7:16 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୨୯|୯: କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମବାୟ ସମିତି ଅଏସ ଆରାମର ମାଧ୍ୟମ ପାଲଟିଯାଇଛି । ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରୀ ଖଜାନାରୁ ଆସୁଥିବା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବେଧଡ଼କ ଭାବେ ଲୁଟ୍‌ କରି ନିଜ ଖଜାନା ବଢ଼ାଉଥିବା ସମିତିର ସଭାପତି ସମ୍ପାଦକମାନେ ଏଇ ଟଙ୍କାରେ ମଦମାଂସର ଆସର ଜମାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଛାଉନାହାନ୍ତି । ଲୁଟ୍‌ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କୋଉଠି ପୁଣି ବୋର୍ଡ଼ରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଉଛି ତ ଆଉ କୋଉଠି ତଦନ୍ତ ଆଉ ଅଡିଟ୍‌ ନାଁରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ହେଉନି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଏମିତି ଗୋଟେ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ସମବାୟ ସମିତିରେ । କ’ଣ ରହିଛି ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା । …..

ଆସର ଖୁବ୍‌ ଜମିଛି । ମଝିରେ ଥୁଆ ହୋଇଛି ମଦ ଭର୍ତ୍ତି ଗ୍ଲାସ । ଆଉ ପାଖରେ ଚାଖଣା ବି ଥୁଆ ହୋଇଛି । ହେଲେ ଚାରି ପଟେ ଏମିତି ଘେରି ବସିଥିବା ଏଇ ବାବୁମାନେ କିଏ ?  ୟାଙ୍କ ସହିତ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରିଚୟ କରାଇଦେଉଛୁ । ଏ ବାବୁ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ସମବାୟ ସମିତର ସଭାପତି  ଦୁର୍ଲଭ ଓରାମ ମହାଶୟ । ଆଉ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏ ବାବୁ ଜଣକ ହେଲେ ସମବାୟ ସମିତିରେ ପୂର୍ବତନ ସହ ସମ୍ପାଦକ ରମେଶ ମହାନା । ଯିଏ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଘୋଟାଲା କରି ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ ହେବା ପରେ ଜେଲ ଯାଇଥିଲେ । ଆଉ ଏଠି ଜିମିଛି ଘୋଟାଲାବାଜ୍‌ଙ୍କ ମଦମାଂସର ଆସର । ଅବଶ୍ୟ ଏସବୁ କିଛି ଖୁସିରେ ଚାଲିଛି ।  କୋଉ ଖୁସିରେ ସେକଥା ଏମାନଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଶୁଣିବା । ….

ଅବଶ୍ୟ ଖୁସିର ମେନ୍‌ କାରଣ କ’ଣ ସେକଥା ଏମାନଙ୍କ ପାଟିରୁ ବାହାରୁନି । ହେଲେ ଆମେ କିନ୍ତୁ ପୂରା ପତ୍ତା ଲଗାଇସାରିଛୁ । ଏମାନେ ଏଇଥି ପାଇଁ ଖୁସି ଯେ, ଚାଷୀ ଋଣରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଘୋଟାଲା କରି ନିକଟରେ ଜେଲ ଯାଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ ଶୁକଦେବ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କୁ  ପୁଣି ଥରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ତାହା ପୁଣି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ କୋଅପରେଟିଭ୍‌ ସୋସାଇଟିର ଡେପ୍ୟୁଟି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାରଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ । ଆଉ ଏଠି ସର୍ବେସର୍ବା ସାଜି  ଶୁକଦେବ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଖୋଦ୍‌ ରେଙ୍ଗାଲି ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ଦୁର୍ଲଭ ଓରାମ୍‌ ।

ଚାଷୀଙ୍କ ଟଙ୍କାରେ ମଉଜ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ସମବାୟ ସମିତିର ହର୍ତ୍ତା କର୍ତ୍ତା ଦଇବ ବିଧାତା ସାଜିଥିବା ବୋର୍ଡ଼ର ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କିଛି ଅସାଧୁ ସଦସ୍ୟ । ସରକାରୀ ଅର୍ଥକୁ ମିଳିମିଶି  ହରିଲୁଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ।

୪କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଚାଷୀଋଣ ଘୋଟାଲା କରି ରେଙ୍ଗାଲି ସମବାୟ ସମିତିର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକ ଓ ସହ-ସମ୍ପାଦକ ଜେଲ ଯାଇ ଫେରିଛନ୍ତି । ଆଉ ବର୍ତ୍ତମାନର ସଭାପତିଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୧୨ଜଣ ସଦସ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେଇ ସୁଝୁନଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ନାଁରେ ଡିଫଲଟର ନୋଟିସ୍‌ ଗଡ଼ୁଛି । ଏମିତିରେ ସମବାୟ ସମିତିରେ ଚାଲିଥିବା ଘୋଟାଲାବାଜିର ବଡ଼ ପ୍ରମାଣ ଆଉ କ’ଣ ହୋଇପାରେ ?

   Related Posts