AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ୟୁକ୍ରେନ୍ ଉପରେ ବଡ଼ ପ୍ରହାର ନେଇ ଋଷ୍‌ର ଯୋଜନା, ଆମେରିକାର ଅନୁମାନ; ବ୍ୟବହାର କରିବେ ରସାୟନିକ ଅସ୍ତ୍ର

25/11/2022 at 10:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁକ୍ରେନ୍ ଉପରେ ବଡ଼ ପ୍ରହାର କରିବା ଯୋଜନାରେ ଋଷ୍ । ୟୁକ୍ରେନ ସେନାକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ପ୍ଲାନ୍ ରଚିଛନ୍ତି ଋଷ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ୍ । ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରସାୟନିକ ପଦାର୍ଥରେ ତିଆରି ବିଷକ୍ତ ମିସାଇଲ ମାଡ଼ କରିପାରନ୍ତି ପୁଟିନ । ଖେରସନ ସହର ଋଷ୍ ସେନା ହାତରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ହୋଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ୍ ।

ଆମେରିକା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଯୁଦ୍ଧରେ ଋଷ୍ ସେନା ଧୀରେ ଧୀରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଛନ୍ତି । ଯୁଦ୍ଧକୁ ୯ମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏଁ ପୁଟିନଙ୍କ ଗୋଟିଏ ବି ରଣନୀତି ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ । ଋଷ୍ ସେନା କବଜା କରି ରଖିଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସହର ହାତରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଏବେ ବଡ଼ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଋଷ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର ସହିତ ମାରାତ୍ମକ ବିଷ ବ୍ୟବହାର କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଗୁଇନ୍ଦାଗିରି କରୁଥିବା ସଙ୍ଗୋଇ ସ୍କ୍ରିପଲଙ୍କୁ ମାରିବାରେ ଏହି ଜୈବିକ ବିଷ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା ଋଷ୍ ।

ସେହିପରି ପୁଟିନଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ କୁହାଯାଉଥିବା ଏଲେସ୍କି ନଓ୍ବଲନୀତଙ୍କୁ ମାରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ । ଆମେରିକା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର ତଥା ନୋଓ୍ବେଚୋକ୍ ବିଷକୁ ୟୁକ୍ରେନବାସୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ୟୁକ୍ରେନକୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଋଷ୍ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts