Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷ୍‌ର ଘନଘନ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼, ୧୪ମୃତ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ

15/01/2023 at 3:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଋଷର ଘାତକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼ । ରୁଷ ସେନା ୟୁକ୍ରେନ ସହର ଉପରେ ଘନଘନ ମିସାଇଲ ମାଡ଼ କରିଛି । ରୁଷ ପକ୍ଷରୁ କିଭ୍ ଓ ଖାରକିଭର ଜନବସତି ଅଂଚଳରେ ମିସାଇଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଯୋଗୁ ପ୍ରାୟ ୧୪ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବ୍ଲାଷ୍ଟରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଧ୍ବଂସ ହୋଇଛି ।

 ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନିପ୍ରୋ ସହରରେ ହୋଇଥିବା ମିସାଇଲ ମାଡ଼ରେ ସବୁଠାରୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଏକ ୯ ମହଲା କୋଠାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼ କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ୧୪ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୭ ଜଣଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଛୋଟ ପିଲାଥିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଧ୍ୱଂସାବଶେଷ ତଳୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏବେ ବି ଭଗ୍ନସ୍ତୁପ ତଳେ ଲୋକମାନେ ଫଶି ରହିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟାରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷତ ଭବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଉଛି।

ନିପ୍ରୋ ବ୍ୟତିତ କିଭ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସହରଗୁଡ଼ିକରେ ଥିବା ଏକାଧିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ମଧ୍ୟ ରୁଷ ମିସାଇଲ ମାଡ଼ କରିଛି। ଫଳରେ ବିଜୁଳି ଓ ପାଣି ଭିତ୍ତିଭୂମି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ରୁଷ ଆଟାକ କରିଥିବା ୩୩ ମିସାଇଲରୁ ୟୁକ୍ରେନ ସେନା ୨୧ଟିକୁ ମାରି ଖସାଇଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି । ରୁଷର ଏପରି ମିସାଇଲ ମାଡ଼କୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ପଶ୍ଚିମ ଦେଶଗୁଡ଼ିକୁ ପୁଣିଥରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଜେଲେନସ୍କି।..

   Related Posts