AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୟୁକ୍ରେନ୍ ଉପରେ ହମଲା, ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ କଲା ଋଷ୍, ୧୪ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଆହତ

31/12/2022 at 11:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୂତନ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୟୁକ୍ରେନ୍ ଉପରେ ବଡ଼ ହମଲା । ଋଷ ସେନା ୟୁକ୍ରେନର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ । ଏହି ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ରେ ୧୪ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନୂଆ ବର୍ଷରେ ପରିବାର ସହ ଛୁଟି କାଟିବାକୁ ଦେଶକୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବିପଦ ବଢିଛି ।

ୟୁକ୍ରେନ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ,  ରାଜଧାନୀ କୀବ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଶନିବାର ଋଷ ସେନା ହମଲା କରିଛନ୍ତି । ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଅଧିକାଂଶ ସହର ଧ୍ବସ୍ତବିଧ୍ବସ୍ତ ହୋଇଛି । ବିଶେଷ କରି ଆବାସିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ କରିଛି ଋଷ । ଏଥିରେ ୧୪ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଋଷ ସେନା ଜାଣିଶୁଣି ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

୨୦୨୩ ନୂତନ ବର୍ଷରେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଋଷ୍ ଏଭଳି କରୁଛି । ୟୁକ୍ରେନର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଆଲେନ୍ ଜେଲେନସ୍କା ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ସଂଧ୍ୟାରେ ସେଲିବ୍ରେସନ କରୁଥିବାବେଳେ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା । ପଡୋଶୀ ଦେଶ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖାଉଛି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଘୃନ୍ୟ କାମ କରୁଛି ବୋଲି ଆଲେନ୍ ଜେଲେନସ୍କା ।

   Related Posts