oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ଜେଲରେ ପୁଣି ଜଣେ କଏଦୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ IDCO ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଏକତା କପୁରଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ବିହାର କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ସ୍ବଦେଶୀ କୌଶଳରେ ନିର୍ମିତ ଭାରତର ୩ଟି ଭୟଙ୍କର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର, ଯାହାକୁ ରୁଷ କିଣିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛୁକ ; ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଏଗୁଡିକ

21/12/2018 at 1:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧/୧୨ : ମିଶାଇଲ ଭଳି ଯୁଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନ୍ୟ ସୁପରପାୱାରଙ୍କଠୁ ଭାରତ ମଧ୍ୟ କିଛି ପଛରେ ନାହିଁ । ଦିନେ ଋଷିଆଠାରୁ ଭାରତ ଯୁଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର କିଣୁଥିଲା । ହେଲେ ତେବେ ଭାରତରେ ତିଆରି ମିଶାଇଲ କିଣିବା ପାଇଁ ଚାହୁଛନ୍ତି ବହୁ ରାଷ୍ଟ୍ର । ବିଶେଷ କରି ଋଷ ଭାରତଠାରୁ ଏହି ସବୁ ମିଶାଇଲ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ।

ବ୍ରହ୍ମୋସ ମିଶାଇଲ – ବ୍ରହ୍ମୋସ ମିଶାଇଲ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ଏବଂ ଘାତକ  | ଏହି ମିଶାଇଲ ଏକ ସୁପରସୋନିକ କୄଜ ମିସାଇଲ | ଏହି ମିସାଇଲର ଟେକନିକ ଏଯାଏଁ ଭାରତ କୌଣସି ଦେଶକୁ ବିକ୍ରି କରିନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଋଷ ଭାରତ ଠରୁ ଏହି ମିସାଇଲ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଚି | ତଥାପି ଭାରତ ଏହି ମିଶାଇଲର ଟେକନିକ ଋଷକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ |

ଅଗ୍ନି ୫ – ଅଗ୍ନି-୫ ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ମିଶାଇଲମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | ଅଗ୍ନି -୫ ମିଶାଇଲକୁ ଭାରତର ସାମରିକ ମେରୁଦଣ୍ଡର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି | ଏହା ଭାରତର ଏକ ଅନ୍ତର୍ଦ୍ୱୟୀପିୟ ମିସାଇଲ ଅଟେ | ଏହାର ଆକ୍ରମଣ କ୍ଷମତା ୬୦୦୦ କି:ମି | ଏହି ଟେକନିକକୁ ମଧ୍ୟ ଋଷ ଭାରତ ଠାରୁ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛି | କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏହି ମିଶାଇଲର ଟେକନିକକୁ କୌଣସି ଦେଶ ସହ ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁନାହିଁ |

ଧନୁଷ ତୋପ – ଧନୁଷ ତୋପ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ତୋପ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ବେଫୋର୍ସ ତୋପ ଠାରୁ ଏହି ତୋପକୁ ଉନ୍ନତ ଧରଣର ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହି ତୋପକୁ ଭାରତରେ ହିଁ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ତୋପ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶକୁ ବିକିବା ପାଇଁ ଇଛୁକ ନୁହେଁ |

   Related Posts