Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ତେଲ ଉପରେ ଭାରତ ପରି ରିହାତି ନେବାକୁ ଯାଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଲା ରୁଷ

1/12/2022 at 10:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଛି ଭାରତର ବନ୍ଧୁ ରାଷ୍ଟ୍ର ରୁଷ । ଗୁରୁବାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଦେବାକୁ ରୁଷ ମନା କରି ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଅଥିତ ରୂପେ ରୁଷ ତେଲ ଉପରେ ୩୦-୪୦ ପ୍ରତିଶତ ରିହାତି ଦାବି କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରୁଷ ପାକିସ୍ତାନର ଶହବାଜ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ଆକାଶଛୁଆଁ ରହିଛି । ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଭାରତ ପରି ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ରୁଷ ଠାରୁ ଶସ୍ତାରେ ତେଲ ହାସଲ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମସ୍କୋ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଦେଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶହବାଜ ଶରିଫ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପ୍ରତିନିଧିମଣ୍ଡଳ ତିନି ଦିନିଆ ଯାତ୍ରାରେ ମସ୍କୋରେ ପଠାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହୋଇଛି । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ରୁଷ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲା ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଦାବି ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବ ଏବଂ ପରେ କୂଟନୈତିକ ଚ୍ୟାନେଲ ମଧ୍ୟମରେ ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବ ।

ୟୁକ୍ରେନ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢୁଥିବା ରୁଷ ଅନେକ ମାସ ଧରି ଭାରତରୁ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ରପ୍ତାନୀ କରି ଆସୁଛି । ଆମେରିକା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲା ଯେ, ରୁଷ ଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନର ତେଲ ଆମଦାନୀ ଉପରେ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ।

   Related Posts