ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ଆଗାମୀ ୨ଟି ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ରେ ନାମ ଓ ଧ୍ୱଜ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବନି ଋଷିଆ, ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୋଷାକରେ ରହିବ ନାମ

17/12/2020 at 10:20 PM

ଜେନେଭା : ଅଲିମ୍ପିକ୍ କ୍ରିଡାରେ ଋଷିଆକୁ ଝଟକା। ଆଗାମୀ ୨ଟି ଅଲିମ୍ପିକ (ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଓ ଶୀତ) ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଷିଆ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ, ହେଲେ ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ, ଦେଶର ପତାକା ଓ ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ସ୍ଥାନ ପାଇ ପାରିବନି। ସେହିପରି ଆଗାମୀ ୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଷିଆ ଅଲିମ୍ପିକ ଭଳି କୌଣସି ବଡ କ୍ରିଡାର ଆୟୋଜନ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିପାରିବନି ବୋଲି ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଆର୍ବିଟେସନ ଗୁରୁବାର ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଋଷିୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ଆଗାମୀ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଓ ୨୦୨୨ ବେଜିଂ ୱିଣ୍ଟର ଗେମସ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ୨୦୨୨ କ୍ୱାତାର ୱାର୍ଲଡ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଋଷିୟ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଇପାରିବେ। ବିଶ୍ୱ ଡୋପିଂ ରୋଧି ଏଜେନ୍ସୀ ୱାଡା ଏ ନେଇ ଋଷିଆ ଉପରେ ୪ ବର୍ଷ ଲାଗି କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆର୍ବିଟ୍ରେସନ ଏହାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ବି କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି।  ୨୦୧୪ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସରକାର ସମର୍ଥିତ ଡୋପିଂ ଲାଗି ଏହି କଟକଣା ଲାଗୁ ହୋଇଛି।  

   Related Posts