ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ରୁଷ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା, ଯେସାକୁ ତେସା ନୀତିରେ ପୁଟିନ

12/11/2022 at 8:01 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ଯେସାକୁ ତେସା ନୀତି ଆପଣାଇ ଆଗକୁ ଚାଲିଛନ୍ତି । ଏବେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନେଇ ଏପରି ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ନୂଆ କଟକଣାରେ ଆମେରିକାର ୨୦୦ ଜଣ ନାଗରିକଙ୍କ ରୁଷରେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛି ମସ୍କୋ । ଏହି ୨୦୦ ନାଗରିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଦୁଇ ଭାଇ ଅଛନ୍ତି । ପୁଟିନଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆମେରିକାକୁ ତାରି ଭାଷରେ ଜବାବ ବୋଲି ଅନେକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।  

ଖବର ଅନୁସାରେ ବେଲେରୀ ବାଇଡେନ, ଜେମ୍ସ ବ୍ରାୟନ ବାଇଡେନ ଏବଂ ପ୍ରାନ୍ସିସ ୱିଲିୟମ ବାଇଡେନଙ୍କ ରୁଷରେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସୂଚୀରେ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସର ପ୍ରେସ ସଚିବ କ୍ୟାରିନ ଜିନ ପେୟରୀ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପରଠୁ ଆମେରିକା ଏବଂ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶ ରୁଷ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଖେରସନରୁ ରୁଷ ସେନା ହଟିବା ପରେ ୟୁକ୍ରେନ ସେନା ନଭେମ୍ୱର ୧୧ରେ ପୁଣି ଥରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ କବଜା କରିଛନ୍ତି । ୟୁକ୍ରେନ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ରୁଷ ସେନାର ଖେରସନରୁ ହଟିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି । ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନରେ ଏହିପରି କିଛି ଘଟିଛି, ଯାହାକୁ କିଭ ନିଜ ବିଜୟ ରୂପେ ଦେଖୁଛି ।

   Related Posts