suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

Oscar ଜିତିଲେ ‘ନାଟୁ ନାଟୁ’ରେ ୧୭ ଥର ନାଚିବେ ରାମଚରଣ, କଲେ ଏପରି ଶପଥ

12/01/2023 at 9:54 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୨।୦୧: ଏସ୍ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଆରଆରଆର’ ଏବଂ ‘ନାଟୁ-ନାଟୁ’ ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଏହା ଘଟିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କାରଣ ଏମ କେରାବାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଚିତ ତଥା ଏସ୍ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଗୀତ ୮୦ତମ ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବସ୍ ପୁରସ୍କାରରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଙ୍ଗ କାଟାଗରୀ ଜିତିଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶ ବିଜୟ ଏବଂ ଗର୍ବର ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହି ଗୀତଟି ୯୫ ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାରରେ ‘ଅରିଜିନାଲ ସଙ୍ଗ’ କାଟାଗରୀ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଆଶା କରାଯାଉଛି କି ଓସ୍କାରରେ ବି ଧମାଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ରାମ ଚରଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଗୀତଟି ଓସ୍କାର ପାଇବ, ତେବେ ସେ ଏବଂ ଜୁନିଅର ଏନଟିଆର ମଞ୍ଚରେ ୧୭ ଥର ‘ନାଟୁ ନାଟୁ’ରେ ନାଚିବେ। ବାସ୍ତବରେ, NBP ପୋଡକାଷ୍ଟକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ, ରାମଚରନଙ୍କ ଓସ୍କାର ମଞ୍ଚରେ ନାଚିବ କି ବୋଲି ପଚରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଆରଆରଆର ଅଭିନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ପୁରସ୍କାର ଜିତନ୍ତି ତେବେ ସେ ‘ନାଟୁ-ନାଟୁ’ରେ ୧୭ ଥର ନାଚିବେ। କହିବା ଯେ ଫିଲ୍ମର ଏହି ଗୀତକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଛି । ରାମ ଚରଣ ଏବଂ ଏନଟିଆର ‘ନାଟୁ ନାଟୁ’ରେ ନିଜ ହୃଦୟରୁ ନାଚିଛନ୍ତି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ରାମ ଚରଣ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ନାଟୁ ନାଟୁ’ ପାଇଁ ନାଚିବା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଟଚ୍‌ ଦିଆଯାଛି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବାବେଳେ ଏତେ ଖୁସି ଲାଗୁଥିଲା କି ପାଦ ତଳେ ଲାଗୁନଥିଲା।  ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ରେଡ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂରେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ। ଗୀତକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଗୋଲଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବସ୍ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୩ରେ ‘ବେଷ୍ଟ ନନ୍‌ ଇଂଲିଶ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍‌ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର’ ବର୍ଗରେ ‘RRR’ ମଧ୍ୟ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ‘ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ୧୯୮୫’ ଠାରୁ ହାରି ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts