Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ବାଲିଯାତ୍ରା ପଥ ଉତ୍ସବରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ

19/11/2019 at 5:09 PM

କଟକ ୧୯।୧୧: କଟକ ପଥ ଉତ୍ସବରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ । ଭାରତରେ ଏହି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଯେତିକି ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛି । ଭାରତରେ ସେତିକି ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଏବେ ଭାରତରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂର ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ, ବାଲିଯାତ୍ରା ଭଳି ଏକ ବଡ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଏହାକୁ ଆଦୃତ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂ ମାନେ ସ୍କେଟିଂ ସହ ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ ଖେଳର ମଜା । ପାଦରେ ସ୍କେଟ୍‌ସ ଲଗାଇ ହାତରେ ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ ଡ୍ରିବଲିଂ କରି ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡେ ଏହି ଖେଳରେ । ଭାରତରେ ହିଁ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ବିଶ୍ୱରେ ୫୧ଟି ଦେଶ ଏହି ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଭାରତରେ ଏହା ଏତେଟା ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ପାରିନି । ତେଣୁ ବାଲିଯାତ୍ରାର ପଥ ଉତ୍ସବ ଭଳି ଅବସରରେ ଏହି ଖେଳକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏହି ଖେଳ ପ୍ରତି ପିଲାମାନଙ୍କର ବେଶ୍ ଆଗ୍ରହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସେପଟେ କଟକରେ ପ୍ରଶସ୍ତ ଯାଗା ଅଭାବରୁ ଏହି ଖେଳ ଖେଳିବା ସହଜ ହେଉନଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଆଗକୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବାକୁ ଅଛି । ତେଣୁ ଏହି ଖେଳକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଜାଣିଲେ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଖେଳ ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts