scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାଲିଯାତ୍ରା ପଥ ଉତ୍ସବରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ

19/11/2019 at 5:09 PM

କଟକ ୧୯।୧୧: କଟକ ପଥ ଉତ୍ସବରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ । ଭାରତରେ ଏହି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଯେତିକି ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛି । ଭାରତରେ ସେତିକି ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଏବେ ଭାରତରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂର ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ, ବାଲିଯାତ୍ରା ଭଳି ଏକ ବଡ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଏହାକୁ ଆଦୃତ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂ ମାନେ ସ୍କେଟିଂ ସହ ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ ଖେଳର ମଜା । ପାଦରେ ସ୍କେଟ୍‌ସ ଲଗାଇ ହାତରେ ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ ଡ୍ରିବଲିଂ କରି ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡେ ଏହି ଖେଳରେ । ଭାରତରେ ହିଁ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ବିଶ୍ୱରେ ୫୧ଟି ଦେଶ ଏହି ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଭାରତରେ ଏହା ଏତେଟା ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇ ପାରିନି । ତେଣୁ ବାଲିଯାତ୍ରାର ପଥ ଉତ୍ସବ ଭଳି ଅବସରରେ ଏହି ଖେଳକୁ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏହି ଖେଳ ପ୍ରତି ପିଲାମାନଙ୍କର ବେଶ୍ ଆଗ୍ରହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ସେପଟେ କଟକରେ ପ୍ରଶସ୍ତ ଯାଗା ଅଭାବରୁ ଏହି ଖେଳ ଖେଳିବା ସହଜ ହେଉନଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଆଗକୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ରୋଲ୍ ବଲ୍ ସ୍କେଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଯିବାକୁ ଅଛି । ତେଣୁ ଏହି ଖେଳକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଜାଣିଲେ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଖେଳ ସହ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts