ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ଟପିଲେ ରୋହିତ, ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାରେ ରେକର୍ଡ କଲେ ‘ରୋ’ ହିଟ୍‌ ଶର୍ମା

28/10/2022 at 11:35 AM

ସିଡନୀ ୨୮।୧୦ : ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି  ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାରେ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା । ସେ ନେଦରଲାଣ୍ଡସ ବିପକ୍ଷରେ  ୪ଟି  ଚୌକା ଓ ୩ଟି ଛକା  ବଳରେ ୫୩ ରନ୍‌  କରିଥିଲେ । ଏଥିସହ ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ  ସର୍ବାଧିକ ଛକା ରେକର୍ଡ ଭଙ୍ଗ କରିଥିଲେ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରୋହିତ ମୋଟ୍‌  ୩୪ଟି ଛକା ମାରି ସାରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ  ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ରେକର୍ଡ ଯୁବରାଜଙ୍କ  ନାମରେ ରହିଥିଲା । ସେ ମୋଟ୍‌ ୩୩ଟି ଛକା  ମାରିଛନ୍ତି । ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ  ଛକା ରେକର୍ଡ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର କ୍ରିସ ଗେଲ୍‌ଙ୍କ  ନାମରେ ରହିଛି । ସେ ମୋଟ୍‌ ୬୩ଟି ଛକା  ମାରିଛନ୍ତି ।  ରୋହିତ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ୩୫ଟି  ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୩୭.୬୬ ହାରରେ ମୋଟ୍‌ ୯୦୪  ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୯ଟି  ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି ।

ସେହିପରି ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ  ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ତାଲିକାରେ ରୋହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ  ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ।  ସର୍ବାଧିକ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ  ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ତାଲିକାରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର  ମାହେଲା ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି ।  ସେ ମୋଟ୍‌ ୧୦୧୬ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।  ଏହାପରେ  ବିରାଟ କୋହଲି ୯୮୯ ରନ୍‌ ସହ  ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଗେଲ୍‌ ୯୬୫ ରନ୍‌ ସହ ତୃତୀୟ  ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts