AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ଇରାକରେ ପୁଣି ରକେଟ୍ ମାଡ, ଟାର୍ଗେଟରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ !

16/02/2020 at 8:29 AM

ବାଗଦାଦ ୧୬।୦୨: ଟାର୍ଗେଟରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ । ଇରାକ ରାଜଧାନୀ ବାଗଦାଦ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ପୁଣି ରକେଟ୍ ମାଡ ହୋଇଛି । ତେବେ ରକେଟ ମାଡରେ କୌଣସି ମୃତାହାତର ସୂଚନାନାହିଁ । ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାପକ ସୈନ୍ୟ ମୃତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ରକେଟ ମାଡା ହୋଇଛି । ବାଗଦାଦରେ ଥିବା ଗ୍ରୀନ ଜୋନ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ତେବେ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଦୂତାବାସ ରହିଛି । ତେବେ ୨୦୧୯ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୯ଥର ଗ୍ରୀନ ଜୋନରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇସାରିଛି ।

ଜାନୁଆରୀ ୩ରୁ ଇରାନ କମାଣ୍ଡର କାସିମ୍‌ ସୁଲେମାନୀଙ୍କୁ ଆମେରିକା ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ କରିଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ଦୁଇ ଦେଶ ଆମେରିକା-ଇରାନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଲାଗିରହିଛି । ନିଜ ସୁପ୍ରିମ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ନିହତ କରିବାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବ ବୋଲି ଇରାନ ଆମେରିକାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ଇରାନ  ଯଦି ଆକ୍ରମଣ କରେ ତେବେ ଏହାର ଦୃଢ ଯବାବ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆମେରିକା ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଇରାନ ସେନା ଇରାକ ସ୍ଥିତ ଆମେରିକା ସେନା ସେନା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଇରାନର ଆକ୍ରମଣରେ ୩୪ଜଣରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ଆମେରିକା ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲା । ତେବେ କିଛି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସରେ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଛି ।

   Related Posts