oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଇଡିର ଜେରା, ସେପଟେ ସିବିଆଇ ଜେରା କଲା କୋଲକାତା କମିଶନରଙ୍କୁ ଆଉ କଲିକତା ପୋଲିସ ଚଢଉ କଲା ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ ନାଗେଶ୍ବର ରାଓଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ

9/02/2019 at 5:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୯|୨:  ପୁଣି ଆଜି ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରା । ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ମାମଲାରେ ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ସେ ଜେରାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ସେ ସମ୍ପତ୍ତି କେମିତି ଠୁଳ କଲେ ସେନେଇ ଇଡି ଜେରା କରୁଛି । ସେପଟେ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ କମିଶନର ରାଜୀବ କୁମାରଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି ସିବିଆଇ । ଶିଲଂ ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରାଜୀବଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଚାଲିଛି ।

ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଘନଘନ ଜେରା । ଦିଲ୍ଲୀ ଇଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆଜି ପୁଣି ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ତଥା ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ପତି  । ବେଆଇନ ସଂପତ୍ତି ଠୁଳ ଓ ମନି ଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାରେ ଇଡି ଜେରାର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି ଭଦ୍ରା । ଆଜି ଥିଲା ତୃତୀୟ ଜେରା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଏବଂ ଗୁରୁତବାର ଇଡି ସାମ୍ନାରେ ସେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ରିଟେନରେ ପାଖାପାଖି ୧୨ ମିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର ଅଚଳାଚଳ ସଂପତ୍ତି ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରା କେମିତି ଠୁଳ କଲେ?   ଏନେଇ ଇଡି ଜେରା କରିଛି । ହେଲେ ରବର୍ଟ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ନଥିବା କହି ଆସୁଛନ୍ତି । ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖି ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।  ବୁଧବାର ଠାରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ୧୧ ଘଣ୍ଟା ଜେରା କରିସାରିଲାଣି ଇଡି । ବେଆଇନ ସଂପତ୍ତି ଠୁଳ ମନି ଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାରେ ରବର୍ଟଙ୍କ ସହ ସୁମିତ ଚଢା, ସଂଜୟ ଭଣ୍ଡାରି ଏବଂ ମନୋଜଙ୍କ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି  । ରବର୍ଟଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ବି କିଛି କମ୍‌ ନୁହେଁ ।  

ସେପଟେ ଚିଟପଣ୍ଡ ମାମଲାରେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ କମିଶନର ରାଜୀବ କୁମାରଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛି ସିବିଆଇ।  ଶିଲଂ ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରାଜୀବଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ହୋଇଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ ଶିଂଲ ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ରାଜୀବ କୁମାର । ତାଙ୍କ ସହ କୋଲକାତା ପୋଲିସର ୨ ଅଧିକାରୀ ଓ ଜଣେ ଓକିଲ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ତେବେ ରାଜୀବ କୁମାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଆସିଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାହାରିଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସାରଦା ଚିଟ୍ ଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଜେରା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ଏପଟେ ସିବିଆଇର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନାଗେଶ୍ବର ରାଓଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କୋଲକାତା ସଲ୍ଟଲେକ୍‌ରେ ଥିବା ଆଞ୍ଜେଲିନା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଉପରେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଛି । ଏହି କଂପାନୀ ସହିତ ନାଗେଶ୍ବର ରାଓଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ କୌଣସି ବେନିୟମ ଅର୍ଥ ଦେଣନେଣ ଥିବା ନେଇ ଏହି ଚଢାଉ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସିବିଆଇ, କୋଲକାତା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପଶିବା ପରଠାରୁ କୋଲକାତା ପୋଲିସ ଓ ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଲାଗି ରହିଛି ।

   Related Posts