Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

କୋଣାର୍କ-ପୁରୀ ବେଳାମାର୍ଗ ରାସ୍ତାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଡକାୟତି; ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

1/09/2022 at 9:47 PM

କୋଣାର୍କ ୦୧/୦୯: କୋଣାର୍କ ପୁରୀ ବେଳାମାର୍ଗ ରାସ୍ତା ଏବେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ପାଲଟିଛି। ଏବେ କୋଣାର୍କ ପୁରୀ ବୁଲିବାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଣଉଛନ୍ତି। ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ବହୁ ସମୟରେ ଚୋରି ରାହାଜାନୀ ଲୁଟ୍‌ର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁସାରେ, ଗତକାଲି ପିପିଲିରୁ ୨ ପୁଅ, ଝିଅ ପୁରୀ ବୁଲିବାକୁ ଆସି କୋଣାର୍କ ଫେରିବାବେଳେ ଲିଆଖିଆ ବ୍ରିଜ ପାଖରେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲେ। ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ତାଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ଓ ନଗଦ ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ସେଠାରୁ ପଳାଇଥିଲେ।

ପରେ ଏନେଇ ଦୁଇଜଣ ରାମଚଣ୍ଡୀ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପରେ ତୁରନ୍ତ ରାମଚଣ୍ଡୀ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନାରାୟଣ ଲେଙ୍କା ଓ ସେମାନଙ୍କ ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍ ମିଳିତ ଭାବରେ ଚଢ଼ଉ କରିବା ସହ ଚୋରି ମୋବାଇଲି ଟ୍ରାପ କରି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପୋଲିସ ମୋବାଇଲ ସହିତ ୩୦୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି।  ଗୁରୁବାର ରାମଚଣ୍ଡୀ ଥାନା ଅଭିଯୋଗ ନମ୍ବର ୮୬/୨୦୨୨ ମୂଳେ ୩୯୪ ଦଫାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲଣ କରିଛି। ଏପରି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କୋଣାର୍କ ବୁଲିଆସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ତୁରନ୍ତ ଏଦିଗରେ ପୁରୀ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଗିରଫ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପରିଚୟ ବିଜୁ ଓରଫ ବିଜୟ କୁମାର ବେହେରା (୩୦), ବୁଟୁ ଓରଫ ବଟକୃଷ୍ଣ ବେହେରା (୨୬)  ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏମାନେ ଟିକନା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା। ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ନାଁରେ ଚୋରି ରାହାଜାନୀ ଲୁଟ୍ ମାମଲା ରହିଛି ବୋଲି ରାମଚଣ୍ଡୀ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନାରାୟଣ ଲେଙ୍କା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts