scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାସ୍ତା ଖରାପ ଲାଗି ଆସିପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ୩ କିମି ଖଟିଆରେ ବୁହାହେଲେ ରୋଗୀ

3/09/2023 at 3:20 PM

ବୌଦ୍ଧ ୦୩।୦୯ : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିଲା ନାହିଁ ସତ, ହେଲେ ରୋଗୀର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ସାହା ହେଲା ଖଟିଆ । ଶେଷରେ ୩କିମି ଖଟିଆରେ ବୁହାହେଲେ ରୋଗୀ । ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାମାଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାରାୟଣ ପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର ନାଦେନ ଗାଁରୁ ଆସିଛି ଏପରି ବିକଳ ଚିତ୍ର ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ନାଦେନ ଗାଁର ଠୁବୁଳି ଭୋଇଙ୍କୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ଭୀଷଣ ଜ୍ୱର ହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତା ଖରାପ ଯୋଗୁଁ ଆସିପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ । ଯାହାଫଳରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ୩ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯନ୍ତ ଖଟିଆରେ ବୋହି ଆଣିବାକୁ ପଡିଲା । ସେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ପ୍ରଥମେ କଣ୍ଟାମାଲ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ପରେ ସୋନପୁର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଲୟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ସରକାର ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାପାଇଁ ଶହଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଉପାନ୍ତ ଓ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳର ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ରାସ୍ତାଯୋଗୁଁ ସେଠାକୁ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ । ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ମହତ୍ୱକାଂକ୍ଷୀ ଯୋଜନା କେତେଦୂର କାମରେ ଆସୁଛି ଏହାର ପୁଣି ଏକ ବିକଳ ଚିତ୍ର ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାମାଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାରାୟଣ ପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତର ଗାଁରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

   Related Posts