scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାଜଧାନୀରେ ରାସ୍ତା ଜାମ ନେଲା କୋମଳମତି ଶିଶୁର ଜୀବନ

11/02/2020 at 6:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୧।୦୨ – ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ପାଇଁ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିଡରେ ଫସିବା କାରଣରୁ  ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ । ନା ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ । ନା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା  ଲୋକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ଛାଡିଲେ । ଅକାରଣରେ ଶିଶୁଟିର ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା ।

ରାସ୍ତା ନେଲା କୋମଳମତି ଶିଶୁର ଜୀବନ । ନା ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ । ନା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା  ଲୋକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ଛାଡିଲେ ।ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିଡରେ ଫସିବା କାରଣରୁ  ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟି ଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ନାଲକୋଛକରେ ପାଖାପାଖି ଦିନ 11 ଟା ବେଳର ଘଟଣା । ଶିଶୁଟିର ନା ନିଲ ନୀତିଶ ନାୟକ । ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ପ୍ରବଳ ବାନ୍ତି ହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାକୁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଆଜି ତାକୁ କଟକ ବଡମେଡିକାଲକୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା। କଟକ ଦୂର ବାଟ ହୋଇଥିବାରୁ  ପରିବାର ଲୋକେ ପୁଅକୁ ଏସସିବିକୁ ନ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବରର ପଟିଆରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଉଥିଲେ। ହେଲେ ରଜଭବନ ଛକଠାରୁ ପଟିଆ ଯିବା ରାସ୍ତାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିଡ ରହିବାରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସୁବିଧାରେ ଯାଇପାରି ନ ଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟି ଭିଡ ଭିତରେ ଫସିଯାଇଥିଲା। ନାଲକୋ ଛକରେ ତ ପାଖାପାଖି 20 ମିନିଟ ଧରି ରହିଯାଇଥିଲା । ପରିବାରଲୋକେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଓହ୍ଲାଇ ରାସ୍ତା କ୍ଲିୟର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିନ ଥିଲେ। ରାସ୍ତାରେ ଅନ୍ୟ ଗାଡି ଚାଳକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟିକୁ ବାଟ ଛାଡ଼ି ନ ଥିଲେ। ଟ୍ରାଫିକ ପୁଲିସ ବି ରୋଡ କ୍ଲିୟର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଶିଶୁପୁତ୍ରଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆଗରୁ ଅଧା ବାଟରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ।

ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ନିନ୍ଦା କରାଇଛି । ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଯଦି ମାନବିକତା ଦେଖାଇ ବାଟ ଛାଡି ଥାଆନ୍ତେ । ତେବେ ଜଣେ କମଳମତି ଶିଶୁର ହୁଏତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥାଆନ୍ତା

   Related Posts