ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୨୦-୨୨ରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇଛି ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ବିଧାନସଭାରେ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଜଗା ଦର୍ଶନ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||

ବ୍ରିଟେନର ନୂଆ କରୋନା ଷ୍ଟ୍ରେନ୍କୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ ହେବାର ନାହିଁ- RMRC ଡାକ୍ତର

24/12/2020 at 12:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୪।୧୨ : ବ୍ରିଟେନରେ ନୂଆ କରୋନା ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଦେଖାଦେବା ପରେ ଚିନ୍ତାରେ ଏବେ ସାରାବିଶ୍ୱ । ତେବେ ବ୍ରିଟେନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଭଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ କିଛି ନାହିଁ । ତେଣୁ ଚିନ୍ତାର କରିବାର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି RMRC ଡାକ୍ତର ଦେବବ୍ରତ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ।

ବ୍ରିଟେନରେ ନୂଆ କରୋନା ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ନେଇ RMRC ଡାକ୍ତର ଦେବବ୍ରତ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ଦ୍ବିତୀୟ ୱେଭ୍ ଆସିନାହିଁ । ତେଣୁ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ବ୍ରିଟେନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଭଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ କିଛି ନାହିଁ। ଲଣ୍ଡନରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଫେରିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ତାହା ବ୍ରିଟେନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇନାହିଁ ।

ସାମ୍ପଲ ଟେଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ICMR ପୁନେକୁ ପଠାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଜଣାପଡିବ। ଲଣ୍ଡନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି। ହେଲେ ଭାରତରେ କେସ୍ ସଂଖ୍ୟା କମୁଛି । ତେଣୁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ ନହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ । କରୋନା କଟକଣା ମାନିବା ସହ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା, ସାନିଟାଇଜ୍ କରିବାକୁ RMRC ଡାକ୍ତର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts