scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଟପ୍ପର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା : ଜଣେ ଗିରଫ, ଅପହରଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ଗାଡି ଜବତ

16/09/2018 at 4:39 PM

ମହେନ୍ଦ୍ରଗଡ ୧୬|୯: ହରିଆଣା ମହେନ୍ଦ୍ରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ରାଓ୍ବାରୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ କନୈନଠାରେ ହୋଇଥିବା ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ତେବେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଏବେବି ଫେରାର ଅଛନ୍ତି ।

ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତି ହେଲେ ଦୀନ ଦୟାଲ । ସେ ଏକ ଟ୍ୟୁବ୍ଓ୍ବେଲ ସଂସ୍ଥାର ମାଲିକ । ଏହି ଟ୍ୟୁବ୍ଓ୍ବେଲ ସେଣ୍ଟରରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଦୀନ ଦୟାଲଙ୍କୁ ଅପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ଭାବେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ୩ଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଲିସ ଜାରି କରିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରାଇଦେବାରେ ସହାୟତା କଲେ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

୩ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ପଙ୍କଜ, ମନୀଷ ଏବଂ ନିଶୁ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପଙ୍କଜ ଜଣେ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସେ କୋଟାରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ବୋଲି ପୋଲିସ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି । ଏହି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବୋଲି ଜଣାପଡିବା ପରେ ଜୟପୁରଠାରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କମାଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ଲେଫନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ଚେରିସ୍ ମାଥସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସାମରିକବାହିନୀ ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ କରିବ । ଏଥିସହ ସାମରିକ ନିୟମ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ସଂପୃକ୍ତ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିବା ପରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିବା କାରକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି । ପୀଡିତାଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୀନ୍ ଦୟାଲ ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ।

ଏହି ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ପାଇଁ ପିଡୀତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା କ୍ଷତିପୂରଣ ଚେକକୁ ପିଡୀତାଙ୍କ ମା ଆଜି ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନ୍ୟାୟ ଦରକାର, ପଇସା ନୁହେଁ । ଘଟଣାକୁ ୫ଦିନ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏଁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଧରିନପାରିବା ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀରେ ଟପ୍ପର ହୋଇ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରୀ କନୈନ ବସଷ୍ଟପରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ ୩ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଏମାନେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଶା ଦେଇ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ପରେ ପୁଣି କନୈନ ବସଷ୍ଟପରେ ଛାଡିଦେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।
ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ନେଇ ହରିଆଣା ରାଜନୀତି ମଧ୍ୟ ସରଗରମ ହୋଇଉଠିଛି । ବିରୋଧୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts